AC pomoże, gdy nie ma winnego

aktualizacja: 18.03.2017, 13:42
Jeśli wiatr przewrócił zdrowe drzewo, trudno żądać odszkodowania od wł...
Jeśli wiatr przewrócił zdrowe drzewo, trudno żądać odszkodowania od właściciela działki.
Foto: Fotorzepa, Michał Walczak

Co zrobić, gdy wichura zniszczy samochód

Niedawno w Warszawie silny wiatr przewrócił mur. W wyniku tego zostało uszkodzonych 21 aut. Takie sytuacje nie należą do rzadkości. Zdarza się, że grad zniszczy karoserię samochodu, wichura przewróci auto albo spowoduje, że spadnie na nie konar drzewa.

Za działania natury człowiek nie ponosi odpowiedzialności, więc często nie można wskazać winnego, od którego można by dochodzić odszkodowania. Wyjątkiem są sytuacje, gdy można komuś udowodnić zaniedbanie obowiązków.

Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej? Zamów subskrypcję na kwartał i odbierz 1 miesiąc GRATIS!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE