Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Transport

Ryanair szybciej podbija Niemcy

Fotorzepa, Marta Bogacz
Największy w Europie tani przewoŸnik zyskuje w Niemczech udział rynkowy szybciej niż zakładał — poinformował członek jego kierownictwa.

Ryanair zwiększajšc liczbę lotów, zwłaszcza z Kolonii i Berlina, zakończył 2015 rok 5-procentowym udziałem w niemieckim rynku transportu powietrznego, a w tym roku spodziewa się dojœć do 8 -10 procent — powiedział szef marketingu Kenny Jacobs podczas targów turystycznych ITB w Berlinie.

- Michael (prezes O'Leary) powiedział swego czasu, że osišgniemy 20 procent w cišgu 5 lat, ale jesteœmy bardziej zaawansowani od tej prognozy — dodał. Ryanair nie wyklucza uruchomienia w przyszłoœci lotów z Frankfurtu, o ile uda mu się osišgnšć dobrš umowę z tym portem — powiedział Jacobs.

Prezesa Ryanaira często mówił, że Frankfurt jest jednym z niewielu lotnisk, z których irlandzki przewoŸnik nie będzie mógł latać z powodu wysokich opłat i zbyt długiego czasu rozładunku i załadunku. — Istnieje taka możliwoœć — powiedział teraz Jacobs, ale dodał, że Ryanair nie musi latać z Frankfurtu czy Monachium, aby dojœć do zakładanych 20 procent udziału w rynku.

Wraz z Koloniš i Berlinem przewoŸnik nastawia się na mniejsze lotniska w rodzaju Norymbergi i rozmawia z pobliskimi firmami, np. z Adidasem i Audi, informujšc je o swych decyzjach dotyczšcych nowych szlaków, aby zyskać pasażerów latajšcych służbowo.

Jacobs uważa, że niemiecki rynek jest za mało obsługiwany przez tanie linie, a Frankfurt i Monachium będš musiały w końcu zwiększyć liczbę tanich połšczeń wraz z rosnšcym popytem w całej Europie. — Tak mała penetracja tanich linii w kraju, który dał nam tanie sieci marketów Aldi i Lidl jest dużš niespodziankš — stwierdził.

ródło: ekonomia.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL