Uber naprawdę tak odpowiedział na reklamację

aktualizacja: 07.09.2017, 12:48
Foto: Bloomberg

Na plus trzeba przyznać, że tym razem firma nie chowała głowy w piasek i szybko zamknęła sprawę.

REDAKCJA POLECA
08.09.2017
FBI sprawdza Ubera
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Reklamacje to codzienność każdej firmy usługowej. Nie inaczej jest z Uberem i jego usługą UberEats. Odpowiadanie na zażalenia klientów to trudna sztuka i wymaga dużych umiejętności i sporej delikatności. Z pewnością nie można tego robić tak, jak zrobił to pracownik Ubera w odpowiedzi na zrozumiałe zażalenie klientki.

Mieszkanka San Francisco zamówiła jedzenie za pomocą UberEats. Gdy po ponad godzinie nie dotarło, zadzwoniła na infolinię Ubera tylko po to, by dowiedzieć się, że sytuacja jest „nieakceptowalna”, a zamówienie do niej nie dotrze. Nie dziwi więc, że napisała zażalenie:

- Zamówiłam jedzenie półtorej godziny temu, zadzwoniłam ze skargą i wasz pracownik tylko powtarzał, że przykro mu słyszeć, że jestem niezadowolona z powodu skasowania mojego zamówienia i że jest to nieakceptowalne. Jeżeli zamierzaliście anulować moje zamówienie, to czemu nie zrobiliście tego od razu? Poprawcie obsługę klienta i nie przyjmujcie zamówień, których nie jesteście w stanie obsłużyć – napisała klientka do UberEats.

Złość klientki była zupełnie zrozumiała – zamówienie do samej rozmowy z obsługą klienta widniało w aplikacji jako oczekujące. Okazało się też, że nie dostarczono go do niej, bo nikt z kurierów UberEats nie podjął się tego zadania. W dodatku obsługa klienta sugerowała, by ponowić zamówienie, ale nie chciała dać gwarancji, że tym razem się uda. Tak, rozżalenie klientki można zrozumieć. Ale nie można zrozumieć odpowiedzi na jej reklamację, która zaczęła się od obrażenia jej.

- Hej suko – zaczął odpowiedź pracownik Ubera.

Taki początek odpowiedzi wskazuje, że w Uberze nadal nie jest dobrze. Firma miała już problemy związane z oskarżeniami o tolerowanie molestowania seksualnego, były też przypadki problemów z obsługą klientów. Wiele wskazuje też na to, że wewnętrzne problemy firmy (ale także te związane z traktowaniem klientów) doprowadziły do zmiany na stanowisku prezesa – twórcę Ubera Travisa Kalanicka zastąpił Dara Khosrowshahi. Co też chyba pomogło.

- Zachowanie naszego pracownika jest nieakceptowalne i nie pracuje już on z nami – skomentował dla Huffington Post rzecznik Ubera. Podkreślił też, że wysoki standard obsługi klienta to ważna rzecz dla firmy.

Trzeba przyznać, że tym razem Uber szybko sobie poradził z problemem.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE