Hanjin Shipping oficjalnie bankrutem

aktualizacja: 17.02.2017, 17:09
Foto: Bloomberg

Sąd w Seulu ogłosił bankructwo Hanjin Shipping po wcześniejszej decyzji z lutego, że majątek upadłościowy tej firmy będzie większy od wartości, gdyby nadal działała

REDAKCJA POLECA
Siódmy na świecie co do wielkości armator od transportu kontenerów morzem wystąpił pod koniec sierpnia9 2016 o ustanowienie sądowego zarządu komisarycznego po wstrzymaniu mu pomocy przed banki wierzycielskie.
Centralny sąd rejonowy w Seulu ogłosił teraz o wyborze syndyka masy upadłościowej i ustalił na 1 maja 2017 termin zgłaszania wszelkich roszczeń przez wierzycieli. Ich pierwsze posiedzenie odbędzie się 1 czerwca 2017.
"W ramach postępowania upadłościowego sąd podejmie starania, aby doszło do maksymalnej spłaty długów w sposób uczciwy i wyważony dla wierzycieli" - wyjaśnił. 2 lutego sąd postanowił zakończyć zarząd komisaryczny i orzec bankructwo armatora.
Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE