Prezes Ubera odchodzi z firmy, bo "praca ta była niezgodna z jego przekonaniami"

aktualizacja: 20.03.2017, 17:38
Foto: Bloomberg

Przekonania oraz poglądy, które zawsze kierowały moją karierą są niespójne z tym co zastałem w firmie Uber – mówi Jeff Jones, były szefa działu współdzielenia przejazdów Ubera, który zrezygnował z pracy po niecałych 6 miesiącach.

REDAKCJA POLECA

- Odejście Jones'a jest kolejnym ciosem dla firmy z San Francisco. Ostatnio Uber otrzymał zarzut posiadania tajnego programu ułatwiającego nieegzekwowanie prawa, został także oskarżony o dyskryminacje w miejscach pracy oraz o napastowanie seksualne pracowników – pisze "The Guardian".

"New York Times" ujawnia, że Uber przez lata używał urządzenia zwanego Greyball, służącego do omijania prawa w miastach, gdzie działalność firmy naruszała regulacje. Ponadto Uber ma również prowadzoną sprawę w sądzie – został oskarżony przez Waymo, firmę zapewniającą samojezdne auta, która uważa, że Uber szpiegował w ich technologiach.

Nie jest to pierwsze odejście pracownika z tej firmy w ostatnim czasie – w zeszłym miesiącu podobnie postąpił Amit Singhal, główny inżynier firmy, następnie Ed Baker, wice-prezydent ds. produktów i rozwoju, a także Charlie Miller, główny analityk bezpieczeństwa.

 

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE