Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Transport drogowy

Bolesny cios dla Ubera. Aplikacja straciła licencję w Londynie

Bloomberg
Od przyszłego miesišca popularna na całym œwiecie, ale i budzšca też ogromne kontrowersje platforma, która łšczyła kierowców z pasażerami, nie będzie mogła działać w stolicy Anglii.

Londyn nie przedłużył właœnie licencji na przewozy dla Ubera. Lokalny regulator argumentuje to względami bezpieczeństwa pasażerów. W efekcie startup, który wycenia się na ponad 60 mld dol., straci swój największy rynek w Europie. To niezwykle bolesny cios – w Londynie Uber ma ok. 40 tys. zarejestrowanych kierowców. Wiele wskazuje na to, że Warszawa wskoczy na drugš lokalizację na naszym kontynencie, która Uberowi generuje największy ruch (stolica Polski plasuje się tuż za Paryżem).

Jednak nie wiadomo, czy i Warszawa nie zniknie lukratywnych lokalizacji Ubera. Resort infrastruktury opracował bowiem projekt ustawy o transporcie, która wprowadza dla platform dla kierowców jeżdżšcych z aplikacjš podobne wymogi, jak dla korporacji taxi. Jeœli takie regulacje weszłyby w życie, Uber mógłby wycofać się z Polski.

Amerykański startup nie skomentował jeszcze decyzji londyńskich urzędników. Spółka ma 3 tygodnie na odwołanie się od decyzji regulatora.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL