Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

Włosi wybrali utwór na Eurowizję. O zamachach terrorystycznych

youtube
Ermal Meta i Fabrizio Moro będš włoskimi reprezentantami na tegorocznym konkursie Eurowizji. Ich utwór "Non Mi Avete Fatto Niente" to ballada na temat ataków terrorystycznych.

Piosenka, której tytuł można przetłumaczyć na "Nic mi nie zrobiliœcie" została w niedzielę ogłoszona zwycięzcš corocznego Sanremo Music Festival. Meta i Moro potwierdzili, że w maju będš reprezentować Włochy na 63. konkursie Eurowizji.

Autorzy twierdzš, że ich utwór został zainspirowany atakiem terrorystycznym w Manchesterze z maja zeszłego roku. Po wybuchu bomby po koncercie Ariany Grande zginęły wówczas 22 osoby.

W tekœcie znajdujš się odniesienia do wielu innych zamachów terrorystycznych - w Kairze, na Las Ramblas w Barcelonie, w Paryżu, Londynie a także Nicei, gdzie w lipcu 2016 kierowca wjechał samochodem w ludzi œwiętujšcych Dzień Bastylii. Wspomniane sš też "spadajšce drapacze chmur", na wzór wież World Trade Center.

Włosi opisujš swój utwór jako przesłanie o buncie przeciwko tym, którzy mogš ranić innych. "Wasze bezużyteczne wojny, nic mi nie zrobiliœcie / Wasze bezużyteczne wojny, nic mi nie zabraliœcie" - œpiewajš Meta i Moro. Sš też wezwania do tolerancji religijnej, a w teledysku oprócz rozeœmianych dzieci znalazły się też sceny z operacji koalicji antyislamskiej na Bliskim Wschodzie.

Artyœci osobiœcie napisali tekst utworu. Chociaż sš doœwiadczonymi muzykami, prawdopodobnie osišgnęli dotšd większy sukces piszšc hity dla innych włoskich artystów.

ródło: rp.pl/ thelocal.it

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL