Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

Atak na chrześcijan w Nigerii. Nie żyje 14 osób

Twitter
W południowej częœci Nigerii w stanie Rivers zaatakowano chrzeœcijan wracajšcych z noworocznych nabożeństw. Nie żyje 14 osób.

Jak poinformowano, napastników było dwóch i działali oni w dwóch różnych lokalizacjach w skoordynowanym ataku na chrzeœcijan powracajšcych z koœciołów po noworocznych nabożeństwach.

- Otworzyli ogień na grupę wiernych w poniedziałek około godziny 24.30 - powiedział Ugochi Olugbo, krewny jednej z ofiar, która uczestniczyła w nabożeństwie.

Jak poinformowano, jest 14 ofiar œmiertelnych i 12 rannych. - Na miejscu zginęło czternaœcie osób, a 12, które odniosły rany postrzałowe, przewieziono do szpitala i otrzymujš pomoc lekarskš - poinformowało Ÿródło policyjne, które prosiło o zachowanie anonimowoœci.

Nnamdi Omoni, oficer policji ze stanu Rivers, nie potwierdził liczby ofiar. - Komisarz policji Ahmed Zaki rozpoczšł obławę, aby upewnić się, że napastnicy zostali aresztowani -powiedział Omoni. - Zastępca komisarza policji, który odpowiedzialny jest za operację i inni funkcjonariusze zmobilizowani sš, aby przywrócić pokój - zaznaczył.

ródło: theguardian.com

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL