Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

Mandat dla taksówkarza ratujšcego ludzi przed terrorystami

David Williams [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons
Taksówkarz Ryan Barney, który pomagał ludziom wydostać się z okolic London Brigde po zamachu, do którego doszło 3 czerwca, został ukarany mandatem w wysokoœci 160 funtów i trzema punktami karnymi za to, że w czasie ewakuacji ludzi przejechał na czerwonym œwietle.

3 czerwca 2017 na terenie mostu London Bridge a także w pobliżu targu Borough Market trzech terrorystów samobójców najpierw rozjeżdżało przechodniów furgonetkš, a po opuszczeniu pojazdu atakowało ludzi nożami. W ataku zginęło 11 osób, kilkadziesišt zostało rannych.

W czasie, gdy doszło do zamachu Barney był już po pracy. Kiedy jednak zobaczył w telewizji co się dzieje - wskoczył do taksówki i ruszył w rejon zamachu, by pomóc w ewakuacji stamtšd jak największej liczby osób.

Kiedy jednak opuszczał rejon mostu London Brigde taksówkš pełnš przerażonych œwiadków ataku przejechał na czerwonym œwietle, co uchwyciła kamera kontrolujšca ruch.

Kierowca odwołał się od kary co pocišgnęło za sobš opłaty sšdowe w wysokoœci 110 funtów, które obecnie też musi pokryć. Łšcznie akcja ratunkowa kosztowała go więc 270 funtów.

Mężczyzna godzi się z punktami karnymi jakie mu przyznano, ale uważa, że nie powinien być zmuszany do płacenia mandatu bioršc pod uwagę powody dla których przejechał na czerwonym œwietle.

- Chciałem tylko pomóc jak największej liczbie osób. W tamtym czasie nikt do końca nie wiedział co się dzieje. Pojawiały się doniesienia o atakach w całym mieœcie - wspomina.

ródło: The Independent

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL