Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

Ks. Henryk Zieliński: Zamach "karš za rozwišzłość Barcelony"

Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International/Mika58
- Nie przypadkiem zamach miał miejsce w Barcelonie, najbardziej kosmopolitycznym mieœcie hiszpańskim - uważa ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika "Idziemy".

Tematem "Salonu dziennikarskiego" w TVP Info były zamachy w Hiszpanii. Swojš opinię w tej sprawie wygłosił ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika "Idziemy".

- Nie przypadkiem zamach miał miejsce w Barcelonie, najbardziej kosmopolitycznym mieœcie hiszpańskim - skomentował.

- To jest dodatkowe prowokowanie tych, którzy sš radykalnymi muzułmanami - dodał ks. Zieliński. Swojš wypowiedŸ po chwili uzupełnił, mówišc, że nie uważa, że można zabić osobę, która jest rozwišzła.

- Jednym z powodów ataków jest obrzydzenie niektórymi nurtami subkultury zachodniej, zwłaszcza rozwišzłoœci. Jeżeli mielibyœmy szukać najbardziej rozwišzłego miasta w Hiszpanii, to ja bym wskazywał na Barcelonę - powiedział redaktor naczelny tygodnika "Idziemy".

W czwartek po południu kierowca furgonetki wjechał na promenadę Las Ramblas i taranował wszystkich ludzi na swojej drodze. Zginęło co najmniej 13 osób, a ponad 100 zostało rannych. Sprawca ataku, do którego przyznało się IS, wcišż pozostaje na wolnoœci. W pištek nad ranem w nadmorskim kurorcie Cambrils grupa napastników wjechała samochodem w grupę ludzi, ranišc siedem osób. Policja zabiła pięciu sprawców tego ataku.

Według policji oba te zamachy wydajš się powišzane ze sobš oraz z wczeœniejszym wybuchem w domu mieszkalnym w miejscowoœci Alcanar, w którym zginęła jedna osoba.

ródło: TVP Info/WP.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL