Egipt: Zamach na klasztor św. Katarzyny

aktualizacja: 19.04.2017, 07:11
Foto: Wikipedia/GNU Free Documentation License.

Na półwyspie Synaj w Egipcie doszło do zamachu na chrześcijański klasztor św. Katarzyny. Nieznana jest liczba poszkodowanych.

REDAKCJA POLECA

Zaatakowany klasztor jest najstarszym klasztorem chrześcijańskim w Egipcie. Znajduje się u stóp góry Synaj, większość jego zabudowań powstała w VI wieku naszej ery. Należy do prawosławnych Greków, a przeor klasztoru, obecnie arcybiskup Damian,  nosi godność arcybiskupa Synaju.

Klasztor jest celem częstych odwiedzin turystów wypoczywających w miejscowościach na południu Synaju, jak Szarm el-Szejk czy Taba.

Według pierwszych informacji zaatakowano punkt kontrolny. W wyniku eksplozji zginął jeden policjant, cztery osoby zostały ranne.

To trzeci w ostatnich dniach zamach na obiekt chrześcijański w Egipcie, 9 kwietnia, w niedzielę palmową, terroryści zaatakowali w dwóch kościołach koptyjskich. Zginęło ponad 40 osób.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE