W Niemczech brakuje policjantów

aktualizacja: 23.03.2016, 15:56
Foto: AFP

Niemcy wprowadzili zaostrzenie śródków bezpieczeństwa po wczorajszych zamachach w Brukseli. Jednocześnie media donoszą, że brakuje policjantów, którzy mogą wzmocnić ochronę na dworach i lotniskach.

REDAKCJA POLECA

Wielu niemieckich funkcjonariuszy zostało przydzielonych do ochrony granic i rejestracji uchodźców. Tysiące policjantów zostało wysłanych na przejścia graniczne z Austrią, gdzie od września ubiegłego roku wprowadzone zostały kontrole.

Z tego powodu, w pozostałej części kraju zaczyna brakować funkcjonariuszy, którzy mogą wykonywać pilne zadania.

Po wczorajszych zamachach w Brukseli wzmożono ochronę na dworach i lotniskach, jednak rezerwy kadrowe są wyczerpane - informują niemieckie media. W odpowiedzi, niemiecki związek zawodowy policjantów domaga się wycofania części policjantów z południa kraju.  

Dziś odbyło się spotkanie niemieckiego rządu. Minister spraw zagranicznych powiedział, że konieczne jest usprawnienie współpracy między europejskimi służbami specjalnymi.

Komentarz dnia
Żródło: Polskie Radio

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE