Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

Nigeria: Islamiści palili dzieci żywcem

AFP
Terroryœci z Boko Haram zaatakowali nigeryjskš wioskę Dalori obrzucajšc znajdujšce się tam chaty koktajlami Mołotowa. Wœród ofiar spalonych żywcem w swoich domach były dzieci - informuje Associated Press powołujšc się na œwiadków wydarzeń.

Do ataku doszło w nocy, 30 stycznia. Najazd na wioskę trwał cztery godzin - jej mieszkańcy byli paleni żywcem w domach, a ci, którym udało się uciec, ginęli od kul terrorystów - informuje mieszkaniec wioski, Alamin Bakura, któremu udało się przeżyć atak. W zamachu zginęło jednak wielu członków jego rodziny.

Ci, którzy ocaleli w ataku uciekli do pobliskiej wioski Gamori - tam jednak doszło do kolejnego zamachu: w powietrze wysadziły się trzy terrorystki-samobójczynie. 

W obu atakach zginęło co najmniej 86 osób. 62 osoby zostały ciężko ranne.

Trwajšce od 6 lat powstanie Boko Haram przeciwko œwieckim władzom Nigerii pochłonęło ok. 20 tys. ofiar i zmusiło 2,5 mln ludzi do opuszczenia swoich domów. W ostatnim czasie terroryœci, którzy uznajš zwierzchnictwo Daesh, sš jednak w defensywie i znajdujš się pod stałš presjš nigeryjskiej armii. 

ródło: Associated Press

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL