Terroryści zaatakowali hotel w Hurghadzie

aktualizacja: 08.01.2016, 20:02
Foto: Twitter

Uzbrojeni mężczyzni otworzyli ogień przed jednym z hoteli w Hurghadzie. Rannych zostało trzech zagranicznych turystów.

REDAKCJA POLECA
09.01.2016
Kolejny zamach w Egipcie
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

Agencja Reutera, powołując się na lokalne siły bezpieczeństwa, poinformowała, że w Hurghadzie doszło do strzelaniny przed hotelem Bella Vista.

Egipskie MSW poinformowało, że rannych zostało trzech zagranicznych turystów - dwóch mieszkańców Austrii i obywatel Szwecji. Wcześniej media podawały, że wśród rannych jest również obywatel Niemiec. Nie potwierdziły się informacje o ilości terrorystów, którzy zaatakowali hotel. Początkowo mówiono o trzech osobach. MSW ogłosiło, że hotel zaatakowały dwie osoby. Jeden został zabity, a drugi ranny.

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że zamachowcy w czasie ataku wykrzykiwali hasła Daesh. Do hotelu przypłynęli z flagą ugrupowania. Egipskie media podają, że terroryści nosili pas szahida, ale nie zdążyli ich zdetonować. Z początkowych informacji wynikało, że do turystów strzelano. Egipskie MSW nie potwierdziło tych informacji. Terroryści mieli przy sobie broń palną, ale osoby znajdujące się w hotelu zaatakowano nożami.

Lokalne media informują również, że teren wokół hotelu został odgrodzony, a rannych turystów przewieziono do szpitala. Stan poszkodowanych jest stabilny.

Siły bezpieczeństwa podjęły decyzję o zamknięciu wjazdów do miasta - poinformował na Twitterze dr Wojciech Szewko. Jednym z napastników ma być 22-letni mieszkaniec Gizy - Mohammed Hassan Mahfouz.

Komentarz dnia
Żródło: Reuters/rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE