Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Terroryzm

Terroryści zaatakowali hotel w Hurghadzie

Twitter
Uzbrojeni mężczyzni otworzyli ogień przed jednym z hoteli w Hurghadzie. Rannych zostało trzech zagranicznych turystów.

Agencja Reutera, powołując się na lokalne siły bezpieczeństwa, poinformowała, że w Hurghadzie doszło do strzelaniny przed hotelem Bella Vista.

Egipskie MSW poinformowało, że rannych zostało trzech zagranicznych turystów - dwóch mieszkańców Austrii i obywatel Szwecji. Wcześniej media podawały, że wśród rannych jest również obywatel Niemiec. Nie potwierdziły się informacje o ilości terrorystów, którzy zaatakowali hotel. Początkowo mówiono o trzech osobach. MSW ogłosiło, że hotel zaatakowały dwie osoby. Jeden został zabity, a drugi ranny.

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że zamachowcy w czasie ataku wykrzykiwali hasła Daesh. Do hotelu przypłynęli z flagą ugrupowania. Egipskie media podają, że terroryści nosili pas szahida, ale nie zdążyli ich zdetonować. Z początkowych informacji wynikało, że do turystów strzelano. Egipskie MSW nie potwierdziło tych informacji. Terroryści mieli przy sobie broń palną, ale osoby znajdujące się w hotelu zaatakowano nożami.

Lokalne media informują również, że teren wokół hotelu został odgrodzony, a rannych turystów przewieziono do szpitala. Stan poszkodowanych jest stabilny.

Siły bezpieczeństwa podjęły decyzję o zamknięciu wjazdów do miasta - poinformował na Twitterze dr Wojciech Szewko. Jednym z napastników ma być 22-letni mieszkaniec Gizy - Mohammed Hassan Mahfouz.

Źródło: Reuters/rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL