Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

Terroryści zaatakowali hotel w Hurghadzie

Twitter
Uzbrojeni mężczyzni otworzyli ogień przed jednym z hoteli w Hurghadzie. Rannych zostało trzech zagranicznych turystów.

Agencja Reutera, powołujšc się na lokalne siły bezpieczeństwa, poinformowała, że w Hurghadzie doszło do strzelaniny przed hotelem Bella Vista.

Egipskie MSW poinformowało, że rannych zostało trzech zagranicznych turystów - dwóch mieszkańców Austrii i obywatel Szwecji. Wczeœniej media podawały, że wœród rannych jest również obywatel Niemiec. Nie potwierdziły się informacje o iloœci terrorystów, którzy zaatakowali hotel. Poczštkowo mówiono o trzech osobach. MSW ogłosiło, że hotel zaatakowały dwie osoby. Jeden został zabity, a drugi ranny.

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że zamachowcy w czasie ataku wykrzykiwali hasła Daesh. Do hotelu przypłynęli z flagš ugrupowania. Egipskie media podajš, że terroryœci nosili pas szahida, ale nie zdšżyli ich zdetonować. Z poczštkowych informacji wynikało, że do turystów strzelano. Egipskie MSW nie potwierdziło tych informacji. Terroryœci mieli przy sobie broń palnš, ale osoby znajdujšce się w hotelu zaatakowano nożami.

Lokalne media informujš również, że teren wokół hotelu został odgrodzony, a rannych turystów przewieziono do szpitala. Stan poszkodowanych jest stabilny.

Siły bezpieczeństwa podjęły decyzję o zamknięciu wjazdów do miasta - poinformował na Twitterze dr Wojciech Szewko. Jednym z napastników ma być 22-letni mieszkaniec Gizy - Mohammed Hassan Mahfouz.

ródło: Reuters/rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL