Australian Open: Nadal nie stracił seta - i awansował

Rozstawiony z numerem "jeden" Rafael Nadal awansował do III rundy Australian Open wygrywając w trzech setach z Argentyńczykiem Leonardo Mayerem.

Aktualizacja: 17.01.2018 11:23 Publikacja: 17.01.2018 11:14

Nadal w trwającym 2 godziny 38 minut pojedynku pokonał zajmującego 52 miejsce w rankingu ATP Mayera 6:3, 6:4, 7:6 (7-4).

W kolejnej rundzie Nadal zagra z Damirem Dżumhurem z Bośni i Hercegowiny (30 w rankingu ATP).

- Jestem szczęśliwy z awansu do trzeciej rundy i odniesienia drugiego zwycięstwa z rzędu. To dla mnie bardzo ważne - powiedział Nadal.

- Leonardo ma wielki potencjał, mocno zagrywa piłkę. Jest bardzo groźnym przeciwnikiem - komplementował rywala Nadal.

Hiszpan dodał, że Australian Open to jego "ulubiony turniej", więc chciałby grać w nim jak najdłużej.

Nadal wygrał Australian Open tylko raz, w 2009 roku. Łącznie na koncie ma 16 wielkoszlemowych tytułów.

2 / 3
Zendaya w „Challengers”. Być jak Iga Świątek i Coco Gauff
Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w Madrycie. Niespodziewane kłopoty w końcówce
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie
Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Bolesna porażka Magdaleny Fręch w Madrycie