Telewizja

Miłość, przygoda i durczokracja

Fotolia
Słowo miłość odmieniane było przez wszystkie przypadki w liczbie pojedynczej i mnogiej przez Krzysztofa Ibisza , który w czwartkowy wieczór prowadził uroczyste spotkanie Polsatu z okazji nowej jesiennej ramówki. Nastrojowi miłości sprzyjała atmosfera spotkania w ogrodach pałacyku na Foksal w ostatni dzień wakacji.

W czasach, kiedy na światowych wybiegach modelki przypominają pacjentki z zaawansowaną anoreksją Polsat postanowił zwrócić uwagę, że wielu mężczyznom podobają się kobiety o nieco pełniejszych kształtach. Zrobił więc atut z normalności, jaką obserwujemy na co dzień idąc ulicami miast. Przejawem tej normalności będzie nowy program Polsatu „Supermodelka Plus Size”, którego nazwa mówi sama za siebie. Kryteria stawiane uczestniczkom są następujące: muszą nosić minimum rozmiar 42, mieć co najmniej 170 cm wzrostu i być w wieku od 18 do 28 lat. Rangę programu podnosi fakt, że w skład jury wchodzi m.in. Ewa Minge.najbardziej rozpoznawalna polska projektantka, ceniona na świecie za oryginalne, odważne kreacje. Minge ma na koncie m.in. pokazy w Berlinie, Mediolanie, Wiedniu, Paryżu czy w Nowym Jorku.

Tematyka miłosna przepleciona z medycyną pojawi się w nowym serialu Polsatu  „W rytmie serca” Opowiada on historię kobiety, która jako studentka po ciężkim rozstaniu i zajściu w ciążę, zrezygnowała z dalszej nauki. Po kilku latach drogi jej i ojca dziecka ponownie się przecinają. Kiedy samotna matka już myślała, że wie, czego chce i kogo kocha, nagle zjawia się dawny ukochany. W serialu zobaczymy m.in. Edytę Olszówkę, Barbarę Kurdej Szatan, Małgorzatę Foremniak  oraz Mateusza Damięckiego.

„Wyspa przetrwania” to z kolei nowy program Polsatu skierowany do miłośników przygody i mocnych wrażeń. Szesnastu śmiałków z Polski przez miesiąc zmaga gać się będzie w morderczych konkurencjach w tropikalnym klimacie jednej z wysp archipelagu Fidżi. Liczyć się będzie siła mięśni i intelektu, determinacja w rywalizacji o ogień, jedzenie i dach nad głową, a przede wszystkim subtelna gra negocjacji i sojuszy. Z tej rywalizacji zwycięsko wyjdzie tylko jedna osoba.

Obchodzący 25-lecie Polsat chcąc pozyskać nowych widzów nie zapomniał o dotychczasowych, stąd właśnie kolejne edycje takich bestsellerów jak „Twoja twarz brzmi znajomo”.  Uczestnikami najnowszej będą m.in. Anna Dereszowska, Kacper Kuszewski i znany niegdyś z dziecięcego śpiewania Krzysztof Antkowiak. Czy przy wypełnianiu magicznego kwadratu przyda się bardziej polska pracowitość czy hiszpański temperament? Kto z dwójki Polak i Rosjanin okaże się lepszym detektywem i zauważy więcej szczegółów? Jak uczestników ocenią jurorzy? Odpowiedź już w najbliższy wtorek w drugiej edycji programu  „The Brain. Genialny Umysł”, czyli telewizyjnego pojedynku geniuszy z niemal całego świata. Będą geniusze i będą Kiepscy, czyli Andrzej Grabowski zaprasza na kolejny sezon świata według Kiepskich. 

Kiedy Maciej Dowbor będzie prowadził „Twoja twarz brzmi znajomo” - mama prezentera, Katarzyna Dowbor wraz z ekipą Polsatu odbuduje i wyremontuje domy najbardziej potrzebującym. Będą występy kabaretowe i programy polityczne. W czasach, kiedy demokracja w Polsce ma zdaniem polityków wiele odcieni Kamil Durczok zaprasza na nową jej odsłonę, czyli program Durczokracja.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL