Telewizja

"Gra o tron": Miliard "pirackich" wyświetleń

"Gra o tron"
HBO
Ponad miliard razy obejrzano nielegalnie odcinki siódmego sezony "Gry o Tron" - pisze "The Independent" powołując się na dane firmy MUSO monitorującej działania piratów w sieci.

MUSO przyznaje, że liczba nielegalnych wyświetleń była "uderzająca" i "bezprecedensowa". Dodaje, że przewyższyła ona liczbę legalnych wyświetleń odcinków siódmego sezonu.

Do 3 września siódmy sezon "Gry o tron" został nielegalnie obejrzany dokładnie 1 029 787 668 razy. Najwięcej nielegalnych wyświetleń zanotował pierwszy odcinek siódmego sezonu (nieco ponad 187 milionów). Dużo "pirackich" wyświetleń - niemal 185 milionów - zanotował też szósty odcinek.

Oficjalne dane wskazują, że każdy odcinek był legalnie oglądany przez ok. 31 milionów widzów.

85 proc. przypadków nielegalnego oglądania "Gry o tron" wiązało się z serwisami udostępniającymi odcinki w sieci. Pozostałe nielegalne wyświetlenia wiązały się z wcześniejszym ściągnięciem odcinka serialu przez oglądającego.

Pierwszy odcinek siódmego sezonu "Gry o tron" nielegalnie obejrzano 90 milionów razy w ciągu 72 godzin od premiery. Ostatni odcinek zanotował w tym samym czasie 120 milionów nielegalnych wyświetleń.

Premiera ósmego, ostatniego sezonu serialu, zaplanowana jest na przełom 2018 i 2019 roku.

Źródło: The Independent

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL