Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Telewizja

"Gra o tron": Miliard "pirackich" wyświetleń

"Gra o tron"
HBO
Ponad miliard razy obejrzano nielegalnie odcinki siódmego sezony "Gry o Tron" - pisze "The Independent" powołujšc się na dane firmy MUSO monitorujšcej działania piratów w sieci.

MUSO przyznaje, że liczba nielegalnych wyœwietleń była "uderzajšca" i "bezprecedensowa". Dodaje, że przewyższyła ona liczbę legalnych wyœwietleń odcinków siódmego sezonu.

Do 3 wrzeœnia siódmy sezon "Gry o tron" został nielegalnie obejrzany dokładnie 1 029 787 668 razy. Najwięcej nielegalnych wyœwietleń zanotował pierwszy odcinek siódmego sezonu (nieco ponad 187 milionów). Dużo "pirackich" wyœwietleń - niemal 185 milionów - zanotował też szósty odcinek.

Oficjalne dane wskazujš, że każdy odcinek był legalnie oglšdany przez ok. 31 milionów widzów.

85 proc. przypadków nielegalnego oglšdania "Gry o tron" wišzało się z serwisami udostępniajšcymi odcinki w sieci. Pozostałe nielegalne wyœwietlenia wišzały się z wczeœniejszym œcišgnięciem odcinka serialu przez oglšdajšcego.

Pierwszy odcinek siódmego sezonu "Gry o tron" nielegalnie obejrzano 90 milionów razy w cišgu 72 godzin od premiery. Ostatni odcinek zanotował w tym samym czasie 120 milionów nielegalnych wyœwietleń.

Premiera ósmego, ostatniego sezonu serialu, zaplanowana jest na przełom 2018 i 2019 roku.

ródło: The Independent

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL