Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Telewizja

"Niepewne": Błyskotliwy serial o zwykłym życiu

materiały
„Niepewne” to znakomita opowieœć o zwišzkach, szklanym suficie dla kobiet i o znaczeniu koloru skóry. Stacja HBO emituje właœnie premierowo drugi sezon.

Autorka serialu, 32-letnia Isaa Rae zaczynała karierę od internetowego vloga w serwisie YouTube, gdzie w kolejnych krótkich filmikach portretowała życie dwudziestoparoletniej czarnoskórej dziewczyny z klasy œredniej w Los Angeles. Czyli po prostu swoje własne. PóŸniej dostała propozycję napisania serialu, co zaowocowało pokazywanš przez stację HBO od 2016 r. produkcjš „Niepewne”.

Każdy z dwudziestokilkuminutowych odcinków ukazuje codzienne życie dwóch trzydziestolatek. Razem dorastały w biednej czarnej dzielnicy i razem poszły na studia. Issa Dee (Issa Rea) jest nauczycielkš w szkole powszechnej, a Molly Carter (Yvonne Orji) robi prawniczš karierę w korporacji. Obu bohaterkom doskwiera tytułowy brak pewnoœci siebie, choć Molly lepiej niż Issa go maskuje swym chłodnym profesjonalizmem. Issa jest bardziej emocjonalnš dziewczynš, która stara się nie udawać i być sobš na przekór opinii dziwaka.

Obserwujemy ich życie zawodowe w otoczeniu białych kolegów i koleżanek z pracy, a także perypetie w życiu prywatnym. Molly chciałaby mieć wszystko pod kontrolš. Ma wysokie oczekiwania i jest roszczeniowa, przez co nie potrafi znaleŸć sobie życiowego partnera. Issa tkwi w zwišzku, który przechodzi kryzys. Jej chłopak Lawrence (Jay Ellis) od dłuższego czasu nie może znaleŸć pracy. Tygodniami przesiaduje przed komputerem w dresie, rzekomo pracujšc nad swoim obiecujšcym projektem zawodowym. Niezadowolona Issa zaczyna rozglšdać się za kimœ bardziej zaangażowanym i ambitnym. Z czasem jednak sytuacja się odwróci i to Lawrence będzie dšżył do rozstania.
Na ekranie przewijajš się kolejne postacie – przyjaciele, sšsiedzi i współpracownicy bohaterek. Wszystkie na swój sposób próbujš radzić sobie z samotnoœciš, poczuciem niestabilnoœci życiowej i niespełnionymi ambicjami.

Choć na pozór w „Niepewnych” nie rozgrywa się nic spektakularnego, to właœnie autentycznoœć serialu i wrażliwy sposób ukazywania spraw codziennych, stanowi o jego sile. Nie bez znaczenia jest także wyrazista osobowoœć i charyzma pomysłodawczyni serii, która – można odnieœć wrażenie – wciela się na ekranie w samš siebie. Ciepły humor, dobre dialogi i oryginalna forma złożyły się na sukces i popularnoœć serii, która jest jednš z najbardziej autorskich produkcji telewizyjnych w ostatnim czasie.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL