Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Telewizja

Atak hakerów na HBO. Majš scenariusz "Gry o tron"

HBO - materiały prasowe
Prezes HBO Richard Plepler ujawnił, że sieć, będšca twórcš takich serialowych hitów jak "Gra o tron" i "Westworld" padła ofiarš ataku hakerów.

W e-mailu skierowanym do pracowników i cytowanym przez ABC News, Plepler ocenił atak hakerów jako "cyberprzestępstwo przeciwko firmie, które doprowadziło do kradzieży prawnie zastrzeżonych informacji, w tym tych dotyczšcych naszych programów".

Plepler dodał w wiadomoœci, że firma pracuje obecnie nad "zabezpieczeniem naszych wspólnych interesów". HBO informuje, że współpracuje z organami œcigania i firmami zajmujšcymi się cyberbezpieczeństwem. "Ochrona informacji jest dla HBO najważniejszym priorytetem i bardzo poważnie traktujemy naszš odpowiedzialnoœć za ochronę posiadanych danych".

Entertainment Weekly informuje, że hakerzy ukradli 1,5 terabajta danych, w tym scenariusz co najmniej jednego odcinka "Gry o Tron". Hakerzy majš tez najnowsze odcinki seriali "Ballers" (pol. "Gracze") i "Room 104" (Pokój 104).

Jeœli te informacje się potwierdzš, HBO będzie kolejnym podmiotem zajmujšcym się serialami, który padł ofiarš ataku hakerów. Największe straty poniosło w 2014 roku Sony. Ostatnio w kwietniu z Netflixa wyprowadzone zostały odcinki pištego sezonu serialu "Orange is the New Black".

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL