Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Telewizja

Wrestling metodš Stanisławskiego

materiały
„Glow” to komediowa opowieœć o podrzędnych aktorkach, które decydujš się spróbować swych sił w kobiecym wrestlingu. Efekt jest oryginalny i zabawny.

Lata 80. trwajš w najlepsze. W radio królujš gwiazdy pudel-rocka w typie Journey. Na ulicach wszyscy paradujš w krzykliwych kolorach, noszš białe adidasy i tapirujš włosy. Tymczasem kino przechodzi kryzys, ludzie wolš oglšdać seriale i filmy na kasetach VHS w telewizorze. Tysišce aktorów i aktorek mieszkajšcych w Los Angeles nie marzy już o karierze filmowej, ale pragnš dostać choćby małš rólkę w jednej z licznie produkowanych telenowel.

W takich okolicznoœciach rozpoczynajš się przygody Ruth Wilder, którš gra Alison Brie znana z serialu „Mad Men”. Ruth bezskutecznie próbuje szczęœcia na castingach, marzy o tym by zostać aktorkš. Wieczorami chodzi na warsztaty teatralne, pasjonuje się sztukami Strindberga i marzy o wielkich rolach dramatycznych. Tymczasem dostaje namiary na bardzo nietypowy casting do produkcji o nazwie Glow (Blask). Na miejscu okazuje się, że jest to show stanowišcy żeńskš odmianę wrestlingu, który jak wiadomo łšczy w sobie zapasy, kostiumowy spektakl i cyrk. Uzależniony od kokainy reżyser (w tej roli znakomity Marc Maron) liczy, że swoim pomysłem podbije telewizję kablowš, że trafi na kobiecš gwiazdę pokroju Hulka Hogana, a program przyniesie mu krociowe zyski.

Na casting przychodzš zawodowe aktorki, a także bohaterki filmów porno, sportsmenki oraz kompletne amatorki. Ruth na przesłuchaniu wypada beznadziejnie i reżyser chce się jej pozbyć. Sytuacja zmienia się podczas kolejnego etapu przesłuchania, gdy do sali prób wpada rozwœcieczona Debbie (Betty Gilpin) – przyjaciółka, której Ruth uwiodła męża. Reżyser powstajšcego show, jak przystało na rasowego filmowca, postanawia wykorzystać nienawiœć Debbie do Ruth, a także inne animozje dzielšce pozostałe kobiety. Zaczyna pracować z dziewczętami nad wrestlingiem metodami przypominajšcymi technikę aktorskš Konstantina Stanisławskiego. Zmusza je do tego, by walczšc ze sobš, szukały w swych duszach przeżyć, które popychajš je do agresji. Reżyser nakłania je do tego, by na ringu wykrzyczały całš swojš złoœć do dyskryminujšcego je œwiata. Do swoich leniwych mężów, niewiernych chłopaków i apodyktycznych ojców.

Tak wyglšda fabuła zawišzujšca się w pierwszych odcinkach serialu „Glow”, którym właœnie pochwalił się Netflix. Nie jest to w żadnym wypadku przełomowa komedia, ale trzeba przyznać, że miejscami jest bardzo zabawna. Twórcy inteligentnie bawiš się stereotypami kobiecoœci i męskoœci, a także odkrywajš komiczne kulisy pseudosportu jakim jest wrestling. Wszystkie odcinki serialu (dziesięć po trzydzieœci minut) sš dostępne na platformie cyfrowej od 23 czerwca.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL