Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Telewizja

„Tanie dranie - Kłopotowski i Moroz komentujš świat” w TVP Kultura

Na zdjęciu: Krzysztof Kłopotowski, jeden z prowadzšcych program Tanie dranie - Kłopotowski i Moroz komentujš œwiat w TVP Kultura
Fotorzepa/ Kuba Kamiński
„Tanie dranie - Kłopotowski i Moroz komentujš œwiat” to kolejny nowy program TVP Kultura. Premiera w poniedziałek o 22.05.

W opisie programu czytamy: „Kameralne show oparte na osobowoœciach prowadzšcych, którzy wraz z zaproszonymi do studia goœćmi omawiajš aktualne wydarzenia ze œwiata kultury w szerokim kontekœcie idei. Punktem wyjœcia do dyskusji może być ksišżka, film lub sztuka teatralna. Rozmowa na poważne tematy podane z humorem”.

I ta zapowiedŸ nie jest zbyt zgodna z tym, co widzowie zobaczš. Pretekstem do rozmowy w pierwszym odcinku nie jest wydarzenie ze œwiata kultury, ale raczej – polityki. Już w pierwszym zdaniu Jakub Moroz mówi: „Wychodzi na to, że Unia Europejska znajduje się w bardzo głębokim kryzysie. U jej stóp, u jej granic fale imigrantów…”.

Prowadzšcy siedzš przy stole. Nie jest to jednak stół okršgły – tak dosłownie jak i w przenoœni. Goœćmi programu sš dr Katarzyna Kasia z Kultury Liberalnej oraz prof. Waldemar Hoff z Akademii Leona KoŸmińskiego. Zarówno Kłopotowski, jak i Moroz rezygnujš, niestety, z roli przypisanej w takiej sytuacji gospodarzom, czyli bezstronnoœci, i pytajšc goœci – mniej lub bardziej zaczepnie – stajš się chwilami napastliwi. Kłopot w tym, że ich poglšdy dotyczšce prezentowanego tematu nie rozkładajš się równomiernie, tak by widzom, a przede wszystkim goœciom stworzyć klimat do samodzielnego wycišgania wniosków. Można by tę sytuację jeszcze uratować zapraszajšc goœci, którzy odmiennoœciš poglšdów od prowadzšcych równoważyliby ten dziwny konfrontacyjny show. Ale tak nie jest: bo jest ich trzech i ona jedna.

Co z tego wynika, zobaczš Państwo sami. Ale zapewne wielu widzom podgrzeje się krew, albo, po prostu, wyłšczš telewizor. Bo zapowiadanego humoru, też brakuje.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL