Telekomunikacja i IT

Zbliża się HUAWEI CONNECT POLAND 2016

24 i 25 października w hotelu Narwil w Serocku, odbędzie się pierwsza polska edycja konferencji HUAWEI CONNECT, współorganizowana z firmą Intel.

Będzie to największe branżowe wydarzenie Huawei i partnerów w Polsce, w pełni poświęcone transformacji cyfrowej oraz roli ICT w kształtowaniu i budowaniu Cloud 2.0. Spotkanie będzie poświęcone czterem kluczowym zagadnieniom – Cloud, Big Data, SDN oraz Internet of Things.

Tegoroczny kongres HUAWEI CONNECT POLAND zgromadzi ekspertów oraz czołowe firmy z sektora energetycznego, transportowego, bankowego, ISP, reprezentantów środowiska naukowo-akademickiego oraz administracji publicznej.

Zaproszeni prelegenci z całej polski będą dyskutować i dzielić się swoimi doświadczeniami z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych i przetwarzania danych w chmurze w celu nakreślenia wspólnego kierunku rozwoju otwartego ekosystemu Cloud.

Dwudniowa konferencja obejmuje prezentacje oraz debaty na poziomie biznesowym i technicznym. Podczas imprezy, liderzy poszczególnych sektorów przemysłu podzielą się przykładami najlepszych praktyk i osiągnięć w branży. Będzie można się dowiedzieć m.in:

* Jak Centrum Informatyczne TASK zwiększyło wydajność prac naukowo-badawczych dzięki nowym serwerom i pamięci masowej?

* Jak modernizacja infrastruktury IT wpłynęła na funkcjonowanie Polskich Kolei Państwowych? ?

* Jak Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe wdrażają nowoczesne metody analiz dzięki superkomputerom? ?

* Jakie korzyści i oszczędności przyniosła modernizacja i unowocześnienie infrastruktury sieciowej w Banku Zachodnim WBK? ?

* Jak rozwijać usługi i sieci operatorów usług multimedialnych i ISP? ?

* Jakie znaczenie mają nowe technologie w modernizacji sektora energetycznego?

Ponadto, organizatorzy przygotowali również strefę wystawową, gdzie zaprezentują nowości produktowe, a wśród nich najnowszy 32-procesorowy serwer KunLun charakteryzujący się dużą mocą obliczeniową i możliwościami skalowania.

Dzięki okularom VR i specjalnie zaprojektowanej na tę okazję aplikacji, goście będą mogli uczestniczyć w wirtualnym spacerze do wnętrza serwera, co pozwoli na dokładne zapoznanie się z funkcjami i możliwościami urządzenia.

Konferencja kierowana jest głównie do przedstawicieli administracji publicznej oraz firm z sektora energetycznego, transportowego, bankowego, małych i średnich operatorów oraz instytucji naukowych i akademickich.

Rejestracja dla uczestników trwa do 17 października.

Można to zrobić tutaj.

Data: 24 i 25 października 2016

Miejsce: Hotel Narwil, Czesława Miłosza 14A, Serock

Organizator: Huawei

Współorganizator: Intel

Patroni Medialni: "Rzeczpospolita" (siostrzany tytuł rpkom.pl), CRN, IT Wiz, IT Focus.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL