Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Telekomunikacja i IT

Tele-Fonika Cupiała przejmuje w Szkocji

Myœlenicka Tele-Fonika Kable, producent infrastruktury liniowej dla operatorów telekomunikacyjnych i branży energetycznej poinformował dziœ, że przejmie firmę JDR Cable Systems, producenta podmorskich kabli magistralowych oraz zasilajšcych z siedzibš w Szkocji.

Firmy od lat współpracujš. TFKable podaje, że dostarcza żyły uszczelnione niskiego, œredniego i wysokiego napięcia do produktów JDR, a produkty tej firmy znajdujš zastosowanie w instalacjach morskich przedsiębiorstw z sektora ropy naftowej, gazu oraz energetyki odnawialnej.

Głównym akcjonariuszem JDR jest fundusz private equity Vision Capital, który podał, że pozyskał dla firmy długoterminowego inwestora strategicznego. Warunków transakcji nie ujawniono. Podano jedynie, że jej strony spodziewajš się finalizacji w III kwartale br.. Aby mogło do tego dojœć konieczna jest zgoda stosownych organów regulacyjnych.

- TFKable jest inwestorem strategicznym, który ma długofalowš wizję rozwoju JDR, zasoby pozwalajšce na jej dalszy rozwój oraz doskonałš znajomoœć rynku. Bardzo cenimy sobie doœwiadczonš kadrę firmy JDR, jej rozpoznawalnš markę, kompetencje technologiczne oraz innowacyjne produkty – mówi cytowana w komunikacie prasowym Monika Cupiał-Zgryzek, prezes zarzšdu Tele-Foniki Kable. Zapewnia, że firma chce utrzymać działalnoœć JDR w obecnych lokalizacjach, tworzšc nowe możliwoœci dla pracowników i partnerów handlowych.

Według Davida Currie'go, prezesa JDR, przejęcie to nowy rozdział w rozwoju firmy. Z kolei z wypowiedzi Jonathana Guesta, partnera w Vision Capital wynika, że od wejœcia funduszu do JDR firma ta potroiła przychody.

Doradcami Vision Capital przy transakcji byli Simmons & Company International i Macfarlanes LLP, a TeleFoniki – JP Morgan, Societe Generale oraz kancelaria CMS.

Grupa TFKable należšca do rodziny Cupiałów składa się z 5 spółek handlowych, 6 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Europie oraz Zakładu Recyklingu Odpadów Kablowych w Polsce. Według informacji medialnych, w 2015 r. refinansowała zadłużenie emitujšc obligacje o wartoœci 1,1 mld zł.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL