Fala fuzji w branży IT

aktualizacja: 16.06.2016, 21:00
Foto: 123RF

Spółki technologiczne na celowniku. Które zmienią właściciela?

W pierwszych miesiącach tego roku największą popularnością wśród inwestorów cieszyły spółki z branży IT oraz mediów i telekomunikacji. Wiele wskazuje na to, że w nadchodzących kwartałach ten trend się nie zmieni. Na przejęcia decydują się zarówno mniejsze firmy, jak i światowi giganci.

Poszerzenie oferty

O akwizycji właśnie poinformowało notowane na GPW Sare. Przejęło mailPro, firmę z grupy Positive Technology, działającą na rynku e-mail marketingu. Wartości transakcji nie ujawniono. Przejęta firma funkcjonuje na rynku od 2005 r., rozwijając system do zarządzania kampaniami e-mailowymi. Umożliwia on prostszą wysyłkę wiadomości, newsletterów i biuletynów, a także tworzenie i zarządzanie listami subskrybentów oraz śledzenie efektów kampanii mailingowych. Prezes Sare Dariusz Piekarski podkreśla, że w pierwszej kolejności strony muszą zintegrować swoje systemy. Obecnie autorskie rozwiązania Sare wykorzystywane są w sumie w ponad 40 krajach. Zarząd zapowiada kolejne akwizycje.

Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej?
Zamów subskrypcję i czytaj bez ograniczeń!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE