Polska gra zarobiła 2,5 mln zł w 10 tygodni

aktualizacja: 07.06.2017, 12:59
Foto: Cherrypick Games

Cherrypick Games, warszawskie deweloper gier mobilnych, odnotował imponujący sukces swojej najnowszej produkcji - „My Hospital".

Od debiutu tytułu 19 stycznia do końca marca br. tytuł zdobył ponad 3,5 mln użytkowników oraz osiągnął ponad 2,5 mln zł przychodu. Miarą sukcesu może być też fakt, że wersja „My Hospital" na komputery z systemem macOS, która pojawiła się na rynku w maju, trafiła na pierwsze miejsce list Top10 najpopularniejszych gier w sklepie Mac w ponad 20 krajach.

„My Hospital" to największa produkcja warszawskiego studia. Szczególną popularnością gra cieszy się na rynku amerykańskim, brytyjskim oraz niemieckim. Wkrótce zadebiutuje na rynkach azjatyckich. Założony w 2014 r. Cherrypick Games na koncie ma już takie tytuły, jak „Touchdown Hero", który w ciągu pierwszych 12 miesięcy obecności na rynku osiągnął przychód przekraczający 1,5 mln zł, a także „Auctioneer", czy „Must Deliver". W sumie gry Cherrypick Games ściągnięto już ponad 10 mln razy.

Studio, dzięki sukcesowi finansowemu „My Hospital", pozwoli firmie wejść na nowe rynki, w tym np. Chiny czy Indie. Spółka rozważa ponadto debiut giełdowy.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE