Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Telekomunikacja i IT

Polska gra zarobiła 2,5 mln zł w 10 tygodni

Cherrypick Games
Cherrypick Games, warszawskie deweloper gier mobilnych, odnotował imponujšcy sukces swojej najnowszej produkcji - „My Hospital".

Od debiutu tytułu 19 stycznia do końca marca br. tytuł zdobył ponad 3,5 mln użytkowników oraz osišgnšł ponad 2,5 mln zł przychodu. Miarš sukcesu może być też fakt, że wersja „My Hospital" na komputery z systemem macOS, która pojawiła się na rynku w maju, trafiła na pierwsze miejsce list Top10 najpopularniejszych gier w sklepie Mac w ponad 20 krajach.

„My Hospital" to największa produkcja warszawskiego studia. Szczególnš popularnoœciš gra cieszy się na rynku amerykańskim, brytyjskim oraz niemieckim. Wkrótce zadebiutuje na rynkach azjatyckich. Założony w 2014 r. Cherrypick Games na koncie ma już takie tytuły, jak „Touchdown Hero", który w cišgu pierwszych 12 miesięcy obecnoœci na rynku osišgnšł przychód przekraczajšcy 1,5 mln zł, a także „Auctioneer", czy „Must Deliver". W sumie gry Cherrypick Games œcišgnięto już ponad 10 mln razy.

Studio, dzięki sukcesowi finansowemu „My Hospital", pozwoli firmie wejœć na nowe rynki, w tym np. Chiny czy Indie. Spółka rozważa ponadto debiut giełdowy.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL