Ogromny sukces polskich programistów

Na zakończonym właśnie w Phuket dorocznym finale studenckich zawodów w programowaniu Uniwersytet Warszawski zajął piąte, a Uniwersytet Wrocławski dziewiąte miejsce

Publikacja: 19.05.2016 13:10

Foto: ROL

Oznacza to, że zdobyły odpowiednio srebrny i brązowy medal, w zawodach wzięło udział 128 drużyn z całego świata. 26 edycję światowej imprezy wygrała studencka drużyna Państwowego Uniwersytetu z Sankt Petersburga, drugie miejsce zajął Uniwersytet z Szanghaju, a trzecie amerykański Harvard. To pierwsze tego typu wyróżnienie dla Uniwersytetu Wrocławskiego oraz kolejne dla Uniwersytetu Warszawskiego, który dwukrotnie wygrał zawody - w 2003 oraz 2007 r.. W ostatnich latach zdecydowanie najczęściej zawody wygrywają drużyny rosyjskie. 25 miejsce zajęła z kolei drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Biznes
Łączą się dwaj najwięksi operatorzy telewizji kablowej w USA
Biznes
Postulaty gospodarcze kandydatów na Prezydenta. Putin nie przyleciał do Turcji
Biznes
Brytyjski koncern Jaguar nie planuje produkcji samochodów w USA
Biznes
Tysiące dronów Macierewicza wreszcie dolecą. MON kupuje Warmate’y
Biznes
Sankcje na Rosję uzgodnione. Kolejne setki miliardów dla USA