Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Telekomunikacja i IT

Huckleberry Games szuka finansowania na Kickstarterze

Bloomberg
Rodzimy producent gier wystartował z kampaniš zbierania pieniędzy na najpopularniejsze platformie crowdfundingowej na œwiecie.

Spółka za poœrednictwem serwisu Kickstarter chce pozyskać co najmniej 200 tys. zł. Pienišdze posłużš do promocji wieloosobowej gry wideo, nad którš prace już sš na końcowym etapie. Tytuł „Edengrad" ma mieć premierę jeszcze w 2016 roku.

Huckleberry Games przez kilka miesięcy przygotowywał się do kampanii na Kickstarterze. Ta ruszyła w œrodę i potrwa przez 30 dni. Firma wczeœniej odniosła duży sukces podczas kampanii innej platformie – Headtalker.

– Kickstarter jest dla nas przede wszystkim działaniem marketingowym. Poprzez ten portal chcemy przedstawić „Edengrad" szerszej publicznoœci i przy okazji sprzedać pierwsze międzynarodowe kopie gry. Oczywiœcie przeprowadzona kampania powinna dostarczyć nam trochę œrodków finansowych, które głównie zostanš przeznaczone na uruchomienie gry w pierwszym jej stadium. Chciałbym również dodać, że poziom naszego filmu, który ma reklamować kampanię, stoi na bardzo wysokim œwiatowym poziomie, co potwierdził już nawet sam Kickstarter, podczas akceptacji projektu – ocenia Patryk Borowski, prezes Huckleberry Games.

Studio jest spółkš z portfela funduszu kapitałowego Erne Ventures, który mocno angażuje się w branżę gier. W port folio ma m.in. takich producentów, jak: QubicGames, czy The Farm 51.

Pierwszy podmiot zajmuje się produkcjš gier przeznaczonych na konsole oraz gier mobilnych i ma zamiar zadebiutować na rynku NewConnect do końca czerwca 2016 roku. W tym roku miała miejsce ogólnoœwiatowa premiery gry „Geki Yaba Runner" wyprodukowanej przez QubicGames. Z kolei The Farm 51 Group to spółka notowana już na rynku NC, która specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych gier akcji. Podmiot ten realizuje również unikatowe przedsięwzięcie o nazwie „Chernobyl VR Project", które łšczy œwiat gier komputerowych ze œwiatem aplikacji edukacyjnych oraz narracji filmowej.

Huckleberry Games również ma plan IPO. Producent gier dokonał w tym roku przekształcenia w spółkę akcyjnš i jeszcze w tym roku zamierza zadebiutować na NC.

– Bardzo dobrze oceniam rozwój wszystkich naszych spółek portfelowych z branży gier komputerowych oraz perspektywy dla dalszego wzrostu tego rynku w Polsce. Aktywnie poszukujemy interesujšcych projektów w tym sektorze, oferujšc im oprócz wsparcia kapitałowego, także know-how w zakresie budowania strategii rozwoju spółki, które zdobyliœmy dzięki wieloletniemu doœwiadczeniu jako fundusz Venture Capital – komentuje Arkadiusz Kuich, prezes Erne Ventures.

Sam fundusz też jest notowany na rynku NewConnect.

ródło: ekonomia.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL