Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Telekomunikacja i IT

Włodzimierz Nowak dużš niespodziankš w zarzšdzie T-Mobile Polska

Bloomberg
Potwierdziły się nasze informacje. T-Mobile Polska ogłosił dziœ zmiany w składzie zarzšdu.

Odchodzš z niego prezes Adam Sawicki (od 31 marca) oraz Elżbieta Wójcik, odpowiedzialna przez ostatni rok za rynek prywatny, w tym marketing. Wójcik na razie nie rozstaje się z telekomem (formalnie jest na zwolnieniu lekarskim).

W skład zarzšdu rada nadzorcza powołała zaœ:

Na stanowisko prezesa  - Andreasa Maierhofera.

Na stanowisko członka zarzšdu odpowiedzialnego za rynek prywatny - Frederica Perrona (od maja);

Na stanowisko członka zarzšdu odpowiedzialnego za sprawy prawne, zarzadzanie zgodnoœciš (compliance) oraz bezpieczeństwo - Włodzimierz Nowak (generał w stanie spoczynku, do niedawna pełnomocnik minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej ds. cyberbezpieczeństwa).

Andreas Maierhofer jest z pochodzenia Austriakiem. Obecnie szefuje Telekom Macedonia. Z branżš telekomunikacyjnš i - szerzej ICT - jest zwišzany od wielu lat. Jak mówi jego oficjalny biogram, karierę rozpoczšł w 1987 roku w grupie Telekom Austria. Od 1996 r. pracował dla Mobilkom Austria - najpierw jako dyrektor departamentu rozliczeń, a następnie dyrektor pionu usług detalicznych.

Od roku 2004, jako dyrektor ds. operacyjnych, pracował dla słoweńskiego Si.mobil, gdzie odpowiadał za marketing, sprzedaż, obsługę klienta oraz HR. W 2006 objšł stanowisko prezesa spółki. Analogicznš œcieżkę przeszedł w bułgarskim Mobitel EAD.

Perron pracował m.in. w T-Mobile w Wielkiej Brytanii (podobnie jak Srini Gopalan, przewodniczšcy rady nadzorczej polskiej firmy i członek zarzšdu Deutsche Telekom odpowiedzialny za rynki europejskie) oraz Vodafone w Wielkiej Brytanii i Czechach.

Bezpoœrednio przed przejœciem do T-Mobile Polska był zwišzany z Roger Communications, gdzie przez 3 lata zajmował stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za zarzšdzanie relacjami z klientami.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL