Polacy częściej przenoszą numer dzięki ustawie

aktualizacja: 20.03.2017, 21:24
Foto: 123RF

Aż o 50 proc. więcej numerów telefonii mobilnej niż rok temu przenieśliśmy jak dotąd w 2017 roku.

REDAKCJA POLECA

Z sieci do sieci w pierwszych dwóch miesiącach tego roku przeniesiono ponad 414 tys. numerów komórkowych – wynika z danych, do których dostęp uzyskała „Rzeczpospolita". Rok temu było to niecałe 276 tys.

Skokowy przyrost przenosin to efekt tzw. ustawy antyterrorystycznej, nakazującej rejestrację telefonu na kartę (prepaid). Z jednej strony styczeń był ostatnim miesiącem na rejestrację, jeśli ktoś chciał uniknąć wyłączenia numeru 2 lutego. Po drugie, przenosiny zarejestrowanej karty SIM są teraz prostsze, dlatego – tłumaczą telekomy – jest możliwe, że w całym 2017 r. oferty dla osób przenoszących numer będą znów ważnym elementem rynkowej gry.

Według obliczeń „Rzeczpospolitej" w dwóch miesiącach br. najlepszy bilans przenosin należał do sieci Play. Pozyskała tak 33,4 tys. użytkowników (rok temu ponad 50 tys.). Pozostali trzej duzi gracze byli na minusie: Orange ubyło 0,7 tys. numerów, Plusowi 27 tys., a T-Mobile 19 tys. (ale to mocna poprawa). Na plusie były sieci wirtualne: Virgin (5 tys.), Premium (6 tys.) czy Netia.

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE