Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Telekomunikacja i IT

Twitter zaskoczył zyskiem

Bloomberg
Akcje Twittera zyskujš w handlu przedsesyjnym aż 20 procent. Ten serwis społecznoœciowy osišgnšł zysk netto po raz pierwszy w swojej historii.

Wyniki Twittera okazały się lepsze od oczekiwań. Zysk na akcję sięgnšł w czwartym kwartale 19 centów, gdy mediana prognoz analityków ankietowanych przez agencję Reuters mówiła o 14 centach na akcję. Przychód wyniósł 732 mln USD, gdy analitycy oczekiwali 686,1 mln USD. Całkowity przychód był o 2 proc. większy niż rok wczeœniej a przychód z reklam o 7 proc. Liczba aktywnych użytkowników serwisu zwiększyła się z 330 mln miesięcznie do 332,5 mln miesięcznie. Analitycy wskazujš, że poprawa wyników mogła być wynikiem poprawy działania algorytmów serwisu. Starajš się one pokazywać użytkownikom w pierwszej kolejnoœci posty, które mogš ich najbardziej zainteresować. - Myœlę, że oni przeszli długš drogę. Ich produkt dramatycznie się poprawił. Oni wykonujš lepiej swojš pracę pokazujšc właœciwe tweety właœciwym osobom we właœciwym czasie – twierdzi Richard Greenfield, analityk z firmy BTIG.

Twitter może skorzystać na zmianie polityki serwisu Facebook (który zmienia algorytmy tak, by użytkownicy widzieli mniej postów komercyjnych, które nie zostały opłacone). Częœć reklamodawców może więc wydawać więcej na reklamy na Twitterze. Mimo to prognozy mówiš, że udział Twittera w globalnym rynku reklam internetowych spadnie w tym roku do 0,8 proc., gdy w przypadku Facebooka sięgnie 18,4 proc. a Google 31,3 proc.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL