W Ministerstwie Cyfryzacji odbyła się we wtorek telekonferencja minister Anny Streżyńskiej z właścicielami i operatorami regionalnych sieci szerokopasmowych (tzw. RSS-ów), budowanych przy wsparciu środków unijnych od 2007 roku.
Kilka godzin wcześniej szefowa resortu ogłosiła na popularnym portalu społecznościowym: – Łącznie w ramach 14 regionalnych projektów szerokopasmowych w latach 2007–2015 powstała infrastruktura o długości 29,34 tys. km, w tym 23,48 tys. km nowej sieci. Wykorzystano też 5,86 tys. km istniejącej infrastruktury.