Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Telekomunikacja i IT

Ludzie Cyfrowego Polsatu już w zarzšdzie Netii

Materiały Promocyjne
Krzysztof Adaszewski i Andrzej Abramczuk weszli do zarzšdu stacjonarnego telekomu. W radzie nadzorczej jest wakat po tym, jak opuœcił jš Przemysław Głębocki.

Rozpoczęły się zmiany we władzach Netii po tym, jak Cyfrowy Polsat kupił 32-33 proc. akcji telekomu od firm zwišzanych ze Zbigniewem Jakubasem. Choć Cyfrowy Polsat nie ma przedstawicieli w radzie nadzorczej to nie przeszkodziło to powołaniu do zarzšdu osób zwišzanych z telewizyjnš-telekomunikacyjnš grupš Zygmunta Solorza.

Jak podała dziœ Netia, rezygnację z zasiadania w radzie nadzorczej złożył dziœ Przemysław Głębocki, zarzšdzajšcy w Mezzanine Management (ma w portfelu spółki rozwijane przez MCI), który – poinformowała spółka – nie podał przyczyn decyzji.

Także dziœ rada nadzorcza Netii powołała do zarzšdu dwie osoby: Krzysztofa Adaszewskiego (był do niedawna prezesem Midasa, przejętego w ub.r. przez Cyfrowy Polsat i połšczonego z Aero2) oraz Andrzeja Abramczuka (prawnik z kancelarii Chajec Don Siemion Żyto, również pracujšcy dla spółek telekomunikacyjnych Cyfrowego Polsatu).

Krzysztof Adaszewski został członkiem zarzšdu i dyrektorem finansowym Netii, zastępujšc na tym drugim stanowisku Katarzynę Iwuć (pozostaje prezesem telekomu i dyrektorem generalnym). Abramczuk został natomiast dyrektorem ds. strategii i operacji.

Krzysztof Adaszewski był już kiedyœ zwišzany z Netiš. Zajmował się – jak mówi jego oficjalny biogram – planowaniem długoterminowym i wsparciem rozwoju biznesu. Pracował też dla innych spółek telekomunikacyjnych: Polskich Sieci Kablowych (Grupa Bresnan Polska), gdzie był analitykiem finansowym i El-Viv Telecom (grupa Vivendi Telecom International), jako kontroler finansowy w dziale audytu wewnętrznego i doradztwa finansowo-operacyjnego. Doradzał spółkom Aero2, Cyfrowy Polsat, T.A.L.I.O.N. Ukończył zarzšdzanie i marketing na Uniwersytecie Warszawskim.

Andrzej Abramczuk to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytety Warszawskiego oraz Studiów Doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Jego oficjalny biogram mówi, że w latach 2001-2006 pracował na rzecz spółek z grupy GTS Polska, a w latach 2006-2009 pracował na rzecz P4, operatora sieci Play, odpowiadajšc za prawne aspekty zwišzane z przygotowaniem i rozpoczęciem œwiadczenia usług telekomunikacyjnych, a także pozyskaniem finansowania od China Development Bank. Zasiadał w radzie nadzorczej Midasa.

Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie na 34 proc. akcji Netii, które ruszy z końcem stycznia. Oferuje 5,77 zł za akcję telekomu. Dziœ kurs walorów telekomu wynosi około 5,25 zł.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL