Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Telekomunikacja i IT

Odszedł kolejny ważny szef Samsunga - Kwon Oh-hyun

Kwon Oh-hyun
www.samsung.com
Południowokoreański gigant elektroniki popada w coraz głębszy kryzys kadrowy. Szef jednostki Samsung Electronics, Kwon Oh-hyun, właœnie złożył rezygnację.

Koncern Samsung utracił dziœ kolejnš ważnš osobę, zasiadajšcš na stanowisku zarzšdczym. Po aresztowaniu na poczštku tego roku samego prezesa grupy, Jaya Y. Lee, przyszła teraz pora na szefa jednej z najważniejszych firm podległych Samsungowi – jednostki Samsung Electronics, odpowiedzialnej za produkcję sprzętu elektronicznego.

Chodzi o Kwona Oh-hyuna, który jest zwišzany z firmš już od ponad 30 lat. W oficjalnym oœwiadczeniu Oh-hyun przyznał, że już od dłuższego czasu rozważał odejœcie z firmy i w końcu uznał, że nie może dłużej odkładać tej decyzji. Jak wyjaœnił, głównš przyczynš jego odejœcia jest ogromny kryzy wewnštrz organizacji.

- Jako że zmagamy się teraz z bezprecedensowym kryzysem wewnętrznym, wierzę w to, że nadszedł najwyższy czas, by firma zaczęła na nowo, ze œwieżš mocš i młodymi przywódcami, którzy będš w stanie lepiej odpowiadać na wyzwania wynikajšce z dynamicznie zmieniajšcej się branży IT – oznajmił szef Samsung Electronics w swoim oœwiadczeniu, cytowanym przez BBC.

Kwon Oh-hyun złożył rezygnację tego samego dnia, w którym firma Samsung Electronics zapowiedziała rekordowe wyniki za najbliższy kwartał, które majš zostać osišgnięte dzięki wyższym cenom czipów pamięci. Być może celowo wybrał sobie tak pozytywne tło do swojego odejœcia. Nie zniknie jednak z firmy dnia na dzień – Oh-hyun ma pozostać na swoim stanowisku do marca 2018 roku.

Kwon Oh-hyun pracował w Samsung Electronics od 1985 roku. Już w pierwszych latach odznaczył się wybitnymi osišgnięciami, z powodzeniem kierujšc zespołem, który stworzył pierwszš na rynku pamięć DRAM o pojemnoœci 64Mb. W 1995 roku Lee awansował na stanowisko wicedyrektora jednostki Samsung Memory Device Technology, natomiast w grudniu 2011 roku stał się z jednym z trzech szefów Samsung Electronics.

Jego odejœcie jest z pewnoœciš silnym ciosem dla grupy, która zmaga się z gigantycznym skandalem wokół aresztowania prezesa Jaya Y. Lee. Został on zatrzymany w lutym bieżšcego roku za korupcję, łapówkarstwo oraz mataczenie. W sierpniu został skazany przez Sšd Okręgowy w Seulu na 5 lat pozbawienia wolnoœci.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL