Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Telekomunikacja i IT

Intel poszerza portfolio rozwišzań dla sztucznych inteligencji

Flickr, fot. Nich Knupffer
Movidius Myriad X to nowa jednostka przetwarzania obrazu (VPU). Rozwišzanie Intela ma pozwalać na wykorzystanie autonomicznych funkcji m.in. w dronach, robotyce, rzeczywistoœci wirtualnej oraz inteligentnych kamerach – podała firma w komunikacie prasowym.

Myriad X to pierwszy SoC (system-on-a-chip) dostarczany wraz z dedykowanym mechanizmem przetwarzania dla sieci neuronowych (Neural Compute Engine) służšcym do przyspieszania procesu uczenia głębokiego w rozwišzaniach końcowych – podaje Intel. Wbudowany w układ scalony mechanizm Neural Compute Engine jest modułem sprzętowym umożliwiajšcym urzšdzeniom widzenie, przetwarzanie i reagowanie w obrębie ich œrodowisk pracy w czasie rzeczywistym. Dzięki jego wprowadzaniu Myriad X ma osišgać wydajnoœć mocy obliczeniowej w głębokich sieciach neuronowych rzędu biliona operacji na sekundę (TOPS).

„Obecnie widzenie komputerowe i uczenie głębokie stajš się standardowymi wymaganiami w miliardach urzšdzeń otaczajšcych nas na każdym kroku. Udostępnianie urzšdzeń z rozwišzaniami inteligencji wizualnej, podobnej do ludzkiej, to wielki krok naprzód w rozwoju systemów obliczeniowych” — powiedział Remi El-Ouazzane, wiceprezes i dyrektor firmy Movidius wchodzšcej w skład działu nowych technologii Intela.

Myriad X to najnowsza generacja jednostek VPU Movidius, które zostały zaprojektowane do pracy we wbudowanych rozwišzaniach do obsługi inteligencji wizualnej i wnioskowania. Cechuje je bardzo duża wydajnoœć przy niskim poborze mocy dzięki połšczeniu trzech elementów architektury: macierzy programowalnych procesorów wektorowych VLIW, zestawu akceleratorów sprzętowych i ogólnodostępnej platformy pamięci inteligentnej. Pozwala to na osišganie stałych poziomów wysokiej wydajnoœci podczas obsługi obcišżeń z zakresu uczenia głębokiego oraz widzenia komputerowego.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL