Na rynek nadal docierają informacje wskazujące na nadpodaż, utrzymującą się pomimo wprowadzonego przez kraje OPEC limitu wydobycia.
Gorsze nastroje na rynku surowca pociągnęły za sobą spadki głównych indeksów giełdowych, które zniwelowały wzrosty wypracowane w poniedziałek.

Ostatecznie większość rynków europejskich zamknęła tydzień na niewielkim minusie. Na tym tle pozytywnie wyróżnił się indeks WIG, który wzrósł o niespełna 1 procent.

Słabiej zachowywały się polskie obligacje skarbowe. Rentowności 10-latek zanotowały wzrost o kilka punktów bazowych. Z danych makroekonomicznych poznaliśmy odczyty sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej w maju. Według GUS, powyższe wskaźniki rosły w tempie odpowiednio ponad 8 oraz 9% r/r. Dobre dane spłynęły także z polskiego rynku pracy.

Dla zachodnioeuropejskich gospodarek istotne były wstępne odczyty czerwcowych indeksów PMI. O ile indeks przemysłowy uległ nieznacznej poprawie, dorównując oczekiwaniom ekonomistów, indeks usługowy rozczarował, odnotowując spadek większy od przewidywań. Wskaźniki te utrzymują się jednak wciąż na wysokich poziomach, co dobrze wróży perspektywom gospodarczym na kolejne miesiące.