Atak na arcydzieła

aktualizacja: 12.06.2017, 15:47
„Atak kawalerii i atak husarii polskiej” Józefa Brandta
„Atak kawalerii i atak husarii polskiej” Józefa Brandta
Foto: Agra/materiały prasowe

„Atak kawalerii i atak husarii polskiej” Józefa Brandta okazał się najdroższym obrazem niedzielnej aukcji Agry Art. Dzieło Brandta powstałe ok. 1898 roku wylicytowano na 660 tys. zł.

REDAKCJA POLECA
13.06.2017
Dyrektor "Malty" Michał Merczyński: Piotr Gliński stosuje cenzurę i łamie prawo
11.06.2017
Stanisław Wyspiański, jakiego nie znamy
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

Po cenie wywoławczej, czyli za 200 tys. zł sprzedano muzealnej klasy dzieło Aleksandra Gierymskiego „Pejzaż włoski”. Nie zyskała uznania wyceniona na 380 tys. „Błotnista droga” Józefa Chełmońskiego. Nie przemija moda na Jacka Malczewskiego. Jego „Żniwiarkę” wycenioną na 180 tys. sprzedano za 230 tys. „Zaczytana” studium malarskie Stanisława Wyspiańskiego przedstawiające młodą, roznegliżowaną kobietę z książką na kolanach uzyskało cenę 245 tys. zł (70 tys. powyżej wywoławczej). Szkic szkicowi oczywiście nierówny, stąd inny szkic Wyspiańskiego wyceniony na 75 tys. nie zyskał uznania licytujących.

 

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE