Sympozjum GAP

O gospodarce i sztuce w Zakopanem

Flickr
Organizowane dwa razy w roku przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Sympozjum tradycyjnie łączy świat sztuki ze światem pieniądza.

Tematami przewodnimi 43. Sympozjum Współczesna Gospodarka i Administracja Publiczna (GAP), które odbędzie się od 20 do 22 maja 2016 roku w Zakopanem będzie Teatr oraz Gospodarka o obiegu zamkniętym.

Pierwszego dnia obrad (20 maja) o teatrze, jego reformie i przyszłości dyskutować będą m.in. dr Agata Adamiecka-Sitek z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, Paweł Łysak, dyrektor Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera, Krzysztof Mieszkowski, dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz Bartosz Szydłowski, dyrektor Teatru Łaźnia Nowa.

Rozmowę poprzedzi debata online „Sytuacja gospodarcza i perspektywy rozwoju gospodarczego Polski", w której wezmą udział dr Mirosław Gronicki, były Minister Finansów, Mariusz Haładyj, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, dr Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP, prof. dr hab. Andrzej Sławiński, dyrektor Instytutu Ekonomicznego Narodowego Banku Polskiego, dr hab. Andrzej Rzońca, Szkoła Główna Handlowa. Dyskusję poprowadzi prof. Jerzy Hausner.

Drugiego dnia obrad (21 maja) rozmowy skoncentrują się na gospodarce o obiegu zamkniętym. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Izabela Van den Bossche, wiceprezes ds. Komunikacji (Fortum Corporation), dr hab. inż. Herbert Wirth, prof. Politechniki Wrocławskiej oraz dr Filip Skawiński, analityk Polityczny Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Część merytoryczną Sympozjum tradycyjnie już urozmaicą wydarzenia kulturalne i sportowe, wśród nich biesiada regionalna, nocne śpiewogranie z braćmi Zielińskimi, spotkanie z gościem niespodzianką, które poprowadzi Krzysztof Materna oraz koncert zespołu CHEMIA.

Sympozja naukowe „Współczesna Gospodarka i Administracja Publiczna" to wyjazdowe spotkania odbywające się dwukrotnie w ciągu roku kalendarzowego. Biorą w nich udział najzdolniejsi studenci kierunku Gospodarka i Administracja Publiczna na Uniwersytecie Ekonomicznym (UEK) w Krakowie, pracownicy tej uczelni, a także zaproszeni prelegenci i goście. Pomysłodawcą i gospodarzem każdej z konferencji jest prof. dr hab. Jerzy Hausner, założyciel Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej UEK.

Pierwsze Sympozjum odbyło się w 1995 roku. Obecnie impreza gromadzi około trzystu osób. Możliwość swobodnej dyskusji z głównymi aktorami życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego w Polsce sprawia, że sympozja są atrakcyjną i niecodzienną formą edukacji, która uzupełnia tradycyjny system kształcenia.

Organizatorami Sympozjum GAP są Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, Katedra Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Małopolska Szkoła Administracji Publicznej, Małopolski Fundusz Ekonomii Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Źródło: ekonomia.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL