Indie: blokada rosyjskiego portalu VKontakte

aktualizacja: 13.09.2017, 16:28
Screen Vkontakte.ru
Screen Vkontakte.ru
Foto: vkontakte.ru

Władze w Delhi wprowadziły częściową blokadę rosyjskiej sieci z powodu fali samobójstw wśród młodych ludzi.

REDAKCJA POLECA
21.09.2017
Indie: Arabowie kupowali nieletnie "żony"
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Dostęp do sieci został częściowo zablokowany z powodu gry „Sini kit" (granatowy wieloryb), dostęp do której mają użytkownicy Vkontakte. Według indyjskich władz, gra stanowi zagrożenie dla młodzieży, ponieważ doprowadza do samobójstwa. O pierwszych takich przypadkach lokalne media informowały jeszcze pod koniec lipca. Już w sierpniu indyjski rząd zwrócił się do Google, Facebook, Microsoft i Yahoo z prośbą o usunięcie wszelkich informacji o tej niebezpiecznej grze. To prawdopodobnie z tego powodu Vkontakte została częściowo zablokowana, a indyjskie władze sprawdzają czy gra została całkowicie usunięta z serwisu.

W maju 2016 roku rosyjska „Nowaja gazeta" informowała, że w sieci społecznościowej Vkontakte co raz popularniejsze robią się tak zwane „grupy śmierci". Z doniesień tych wynikało, grupy te doprowadziły do samobójstwa aż 160 osób w Rosji.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE