Ukraina: Saakaszwili nie wjedzie

aktualizacja: 12.08.2017, 07:46
Foto: AFP

Ukraińska straż graniczna nie wpuści byłego gubernatora obwodu odeskiego bez odpowiedniej wizy.

REDAKCJA POLECA

Dla powrotu na Ukrainę były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, który obecnie przebywa w Europie, będzie musiał wyrabiać ukraińską wizę. A tej nie dostanie, gdyż posiada jedynie ukraiński paszport, który władze w Kijowie ostatnio anulowały. Zastępca prokuratora generalnego Ukrainy Ewgen Jelin twierdzi, że w innym przypadku były gubernator obwodu odeskiego nie zostanie wpuszczony na Ukrainę.

- Jakikolwiek performance w otoczeniu aktywistów lub nielegalne przekroczenie granicy będą skutkowały pociągnięciem jego do odpowiedzialności administracyjnej, a osób, które będą pomagać nielegalnie przekraczać granicę – do odpowiedzialności kryminalnej. I nie trzeba później mówić, że nie uprzedzaliśmy – napisał Jelin na swoim profilu na Facebooku.

Kilka dni temu ukraińska straż graniczna oświadczyła, że Saakaszwili nie zostanie wpuszczony do kraju, ponieważ „jego paszport został anulowany". Obecnie były prezydent Gruzji przebywa w Europie. Po wizycie w Polsce i na Litwie Saakaszwili udał się na Węgry. Jak twierdzi, posługuje się jedynie ukraińskim paszportem. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko pozbawił go ukraińskiego obywatelstwa pod koniec lipca. Kilka lat wcześniej został on pozbawiony obywatelstwa Gruzji.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE