Chrzest w rodzinie królewskiej

aktualizacja: 05.07.2015, 19:26

Brytyjska księżniczka Charlotte, czwarta w kolejności pretendentka do tronu Wielkiej Brytanii, została ochrzczona podczas prywatnej ceremonii w kościele Saint Mary Magdalene w Sandringham.

REDAKCJA POLECA
14.08.2015
Wielka Brytania: Paparazzi polują na księcia George'a
13.07.2015
Książę William pilotem śmigłowca ratowniczego
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

W tym samym kościele, w roku 1961 ochrzczona została babcia małej księżniczki, księżna Diana, matka Williama.

Chrzest odbył się ściśle rodzinnym gronie, zaproszonych było zaledwie 21 gości, w tym królowa Elżbieta II z małżonkiem. Charlotte ma pięcioro chrzestnych rodziców, wybranych głównie spośród przyjaciół książęcej pary.

Książę William, jego żona Catherine, i dwuletni synek George przeszli piechotą z królewskiej posiadłości w Sandringham. Mała Charlotte podróżowała w tym samym wózku, w którym wożone były dzieci królowej Elżbiety.

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita OnLine

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE