Rosyjscy komuniści: mamy kolonialny budżet

aktualizacja: 15.03.2016, 17:38
Przewodniczący Komunistycznej Partii Rosji Gennadij Ziuganow
Przewodniczący Komunistycznej Partii Rosji Gennadij Ziuganow
Foto: youtube

Lider Komunistycznej Partii Gennadij Ziuganow skrytykował nowy budżet zaproponowany przez rosyjski rząd.

REDAKCJA POLECA

- Zobaczyłem nowe propozycje naszego rządu, którego sprawozdanie Duma ma wysłuchać 19 kwietnia. Nie mają po co tam przychodzić jeżeli nie zmienią swojego sprawozdania. Zaproponowany przez rząd budżet jest budżetem kolonialnym – powiedział lider frakcji komunistów i wiceprzewodniczący rosyjskiej Dumy Giennadij Ziuganow, cytowany przez rosyjskie agencje informacyjne. – Budżet ten polega na tym, że wydobywamy zasoby, sprzedajemy, okradamy obywateli i podnosimy ceny – mówił główny rosyjski komunista.

W listopadzie 2014 roku Ministerstwo Finansów Rosji przyjęło budżet na lata 2016-2017. W 2015 roku wysokość rosyjskiego budżetu rocznego wyniosła 15 bilionów rubli (równowartość ponad 820 mld złotych). Według Ziuganowa, tyle samo rosyjski rząd planuje wydać w bieżącym roku. – To nie jest budżet rozwoju, ponieważ budżet rozwoju zaczyna się od 25 bilionów rubli – mówi Ziuganow.

W lutym Komunistyczna Partia Rosji zaproponowała swój program, który ma „wyprowadzić kraj z kryzysu". Komuniści proponują Kremlowi m.in. opuszczenie Światowej Organizacji Handlu (WTO), nacjonalizację wszystkich przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem surowców energetycznych oraz zwiększenie państwowych inwestycji w gospodarstwa rolnicze.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE