Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Świat

Rosyjscy komuniści: mamy kolonialny budżet

Przewodniczący Komunistycznej Partii Rosji Gennadij Ziuganow
youtube
Lider Komunistycznej Partii Gennadij Ziuganow skrytykował nowy budżet zaproponowany przez rosyjski rząd.

- Zobaczyłem nowe propozycje naszego rządu, którego sprawozdanie Duma ma wysłuchać 19 kwietnia. Nie mają po co tam przychodzić jeżeli nie zmienią swojego sprawozdania. Zaproponowany przez rząd budżet jest budżetem kolonialnym – powiedział lider frakcji komunistów i wiceprzewodniczący rosyjskiej Dumy Giennadij Ziuganow, cytowany przez rosyjskie agencje informacyjne. – Budżet ten polega na tym, że wydobywamy zasoby, sprzedajemy, okradamy obywateli i podnosimy ceny – mówił główny rosyjski komunista.

W listopadzie 2014 roku Ministerstwo Finansów Rosji przyjęło budżet na lata 2016-2017. W 2015 roku wysokość rosyjskiego budżetu rocznego wyniosła 15 bilionów rubli (równowartość ponad 820 mld złotych). Według Ziuganowa, tyle samo rosyjski rząd planuje wydać w bieżącym roku. – To nie jest budżet rozwoju, ponieważ budżet rozwoju zaczyna się od 25 bilionów rubli – mówi Ziuganow.

W lutym Komunistyczna Partia Rosji zaproponowała swój program, który ma „wyprowadzić kraj z kryzysu". Komuniści proponują Kremlowi m.in. opuszczenie Światowej Organizacji Handlu (WTO), nacjonalizację wszystkich przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem surowców energetycznych oraz zwiększenie państwowych inwestycji w gospodarstwa rolnicze.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL