Włochy: Śmierć rodziny w kraterze wulkanu

aktualizacja: 13.09.2017, 10:42
Foto: Flickr, fot. Francesca Fantini

Trzyosobowa rodzina zginęła w wyniku upadku do krateru Solfatara pod Neapolem. Stało się to na oczach siedmioletniego dziecka.

REDAKCJA POLECA
20.09.2017
Włochy: Spada liczba migrantów z Libii
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Do zdarzenia doszło w kraterze wulkanu Solfatara w okolicach miejscowości Pozzuoli niedaleko Neapolu.  Jedenastoletni chłopiec przekroczył barierę odgradzającą krater.  Zareagowali na to rodzice, którzy chcieli sprowadzić syna na bezpieczny teren.

Chłopca  próbował wciągnąć ojciec, ale zarwał się pod nim sypki fragment ziemi na zboczu krateru. Na pomoc pospieszyła matka, którą także porwała ziemia. Dodatkowo wszyscy zatruli się silnymi oparami wydostających się tam gazów, co spowodowało utratę przytomności.

Zginęła 42-letnia matka, 45-letni ojciec i 11-letni syn pary. Drugie dziecko, 7-letni chłopiec, został w bezpiecznym miejscu. Tragedia rozegrała się na jego oczach.

Rodzina pochodziła z Meolo koło Wenecji.

Komentarz dnia
Żródło: Ansa.it

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE