Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Œwiat

Tajemnicze stworzenie na plaży w Teksasie

Twitter
Po przejœciu przez Teksas huraganu Harvey na plaży znaleziono ciało tajemniczego stworzenia. Na pierwszy rzut oka nie miało oczu, a paszcza uzbrojona była w ogromne zęby.

Pozostałoœci dziwnego stworzenia znalazła spacerujšca po plaży Preeti Desai, członkini National Audubon Society, organizacji ekologicznej zajmujšcej się szeroko pojętš ochronš ekosystemów. Informacji na temat zwierzęcia postanowiła szukać na Twitterze.

"No, twitterowi biolodzy, co to za stwór?" - napisała.

Biolodzy mieli pewien problem z ustaleniem tożsamoœci dziwacznej istoty. Ostatecznie doszli do wniosku, że stworzenie należy do gatunku węgorzowatych, a najprawdopodobniej jest to tusky eel (w wolnym tłumaczeniu zębaty węgorz) żyjšcy w głębszych wodach Zatoki Meksykańskiej.

Dorasta do około 80-90 cm, ma podłużne ciało i ogromne zęby. Jest gatunkiem mało poznanym, ponieważ na ogół żyje w głębinach i unika wszelkich kontaktów z zabłškanymi nurkami.

Oczy, które to zwierzę ma, choć sš bardzo niewielkie, prawdopodobnie do chwili znalezienia stwora uległy rozkładowi, więc nie były widoczne.

Prawdopodobnie huragan, który spowodował ogromne fale, wyrzucił zwierzę na płytsze wody, a potem - na plażę.

ródło: Newsweek.com

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL