Tajemnicze stworzenie na plaży w Teksasie

aktualizacja: 14.09.2017, 17:09
Foto: Twitter

Po przejściu przez Teksas huraganu Harvey na plaży znaleziono ciało tajemniczego stworzenia. Na pierwszy rzut oka nie miało oczu, a paszcza uzbrojona była w ogromne zęby.

Pozostałości dziwnego stworzenia znalazła spacerująca po plaży Preeti Desai, członkini National Audubon Society, organizacji ekologicznej zajmującej się szeroko pojętą ochroną ekosystemów. Informacji na temat zwierzęcia postanowiła szukać na Twitterze.

"No, twitterowi biolodzy, co to za stwór?" - napisała.

Biolodzy mieli pewien problem z ustaleniem tożsamości dziwacznej istoty. Ostatecznie doszli do wniosku, że stworzenie należy do gatunku węgorzowatych, a najprawdopodobniej jest to tusky eel (w wolnym tłumaczeniu zębaty węgorz) żyjący w głębszych wodach Zatoki Meksykańskiej.

Dorasta do około 80-90 cm, ma podłużne ciało i ogromne zęby. Jest gatunkiem mało poznanym, ponieważ na ogół żyje w głębinach i unika wszelkich kontaktów z zabłąkanymi nurkami.

Oczy, które to zwierzę ma, choć są bardzo niewielkie, prawdopodobnie do chwili znalezienia stwora uległy rozkładowi, więc nie były widoczne.

Prawdopodobnie huragan, który spowodował ogromne fale, wyrzucił zwierzę na płytsze wody, a potem - na plażę.

Komentarz dnia
Żródło: Newsweek.com

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE