Mali: Zaatakowano obóz szkoleniowy żołnierzy państw UE

aktualizacja: 21.03.2016, 23:17
Foto: AFP

Niezidentyfikowani napastnicy zaatakowali w poniedziałek z użyciem broni palnej hotel w stolicy Mali Bamako, będący obecnie bazą wojskowej misji szkoleniowej Unii Europejskiej - poinformowali świadek wydarzenia i przedstawiciel malijskiego ministerstwa obrony.

REDAKCJA POLECA
25.11.2015
Niemcy chcą wysłać do Mali 650 żołnierzy
21.11.2015
Mali: W ataku na hotel zginęło 21 osób
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!
kariera
Wulgaryzmy w pracy niedopuszczalne, chociaż powszechne

Według rzecznika mieszczącego się Poczdamie dowództwa operacji zagranicznych Bundeswehry atak nie spowodował ofiar wśród personelu bazy ani szkód materialnych.

"Napastnicy próbowali dostać się do środka i wartownicy przed wejściem otworzyli ogień. Jednego z napastników zabito. Strzelanina trwała przez kilka minut" - powiedział agencji Reuters świadek, przebywający w trakcie tego incydentu w pobliżu hotelu Nord-Sud. Rzecznik malijskiego ministerstwa obrony potwierdził, że w kierunku tego hotelu strzelano.

Południowa część Mali wraz z Bamako jest względnie spokojna, natomiast północ kraju została w 2012 roku przejściowo opanowana przez islamistów, których wyparto stamtąd jedynie dzięki interwencji wojsk francuskich.

Komentarz dnia

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE