Mali: Zaatakowano obóz szkoleniowy żołnierzy państw UE

aktualizacja: 21.03.2016, 23:17
Foto: AFP

Niezidentyfikowani napastnicy zaatakowali w poniedziałek z użyciem broni palnej hotel w stolicy Mali Bamako, będący obecnie bazą wojskowej misji szkoleniowej Unii Europejskiej - poinformowali świadek wydarzenia i przedstawiciel malijskiego ministerstwa obrony.

REDAKCJA POLECA
25.11.2015
Niemcy chcą wysłać do Mali 650 żołnierzy
21.11.2015
Mali: W ataku na hotel zginęło 21 osób
kariera
Najlepsza polska uczelnia biznesowa?

Według rzecznika mieszczącego się Poczdamie dowództwa operacji zagranicznych Bundeswehry atak nie spowodował ofiar wśród personelu bazy ani szkód materialnych.

"Napastnicy próbowali dostać się do środka i wartownicy przed wejściem otworzyli ogień. Jednego z napastników zabito. Strzelanina trwała przez kilka minut" - powiedział agencji Reuters świadek, przebywający w trakcie tego incydentu w pobliżu hotelu Nord-Sud. Rzecznik malijskiego ministerstwa obrony potwierdził, że w kierunku tego hotelu strzelano.

Południowa część Mali wraz z Bamako jest względnie spokojna, natomiast północ kraju została w 2012 roku przejściowo opanowana przez islamistów, których wyparto stamtąd jedynie dzięki interwencji wojsk francuskich.

Komentarz dnia

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE