Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Świat

Nauczycielka z Palestyny laureatką Global Teacher Prize

globalteacherprize.org
Światowa Nagroda Nauczycielska - nagroda nazywana Nauczycielskim Noblem - trafiła do rąk Hanan Al Hroub, Palestynki.

Światowa Nagroda Nauczycielska - Global Teacher Prize - została w tym roku przyznana po raz drugi - pisze Wyborcza.pl.

Kandydatury 8 tysięcy nauczycieli spłynęły ze 148 państw. Finałową pięćdziesiątkę wybrano w grudniu ubiegłego roku. Była wśród nich Polka - Jolanta Okuniewska z Olsztyna.

Laureatką prestiżowej nagrody została Palestynka, Hanan Al Hroub. Wychowana w obozie dla uchodźców w Betlejem zajmuje się dziećmi po traumatycznych przejściach. Swoje idee opisała w książce "We Play and Learn", a jej mottem jest "nie dla przemocy".

Oprócz tytułu Najlepszego Nauczyciela Roku, Hanan Al Hroub otrzymała równiez niebagatelną nagrodę - milion dolarów. Werdykt jury przyznającego tytuł ogłosił w Dubaju, w specjalnym nagraniu wideo, papież Franciszek.

Światowa Nagroda Nauczycielska (Global Teacher Prize) została ufundowana przez Varkey Foundation. Ustanowiono ją, by podkreślić wagę tego zawodu i zainspirować nauczycieli z całego świata.


Jak mówi Sunny Varkey, założyciel fundacji, 8 tysięcy wniosków, które spłynęły z całego świata, dowodzą, jak ważny jest ten zawód i jak duży wpływ nauczyciele mają na życie swoich podopiecznych.

Źródło: wyborcza.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL