Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Œwiat

Nauczycielka z Palestyny laureatkš Global Teacher Prize

globalteacherprize.org
Œwiatowa Nagroda Nauczycielska - nagroda nazywana Nauczycielskim Noblem - trafiła do ršk Hanan Al Hroub, Palestynki.

Œwiatowa Nagroda Nauczycielska - Global Teacher Prize - została w tym roku przyznana po raz drugi - pisze Wyborcza.pl.

Kandydatury 8 tysięcy nauczycieli spłynęły ze 148 państw. Finałowš pięćdziesištkę wybrano w grudniu ubiegłego roku. Była wœród nich Polka - Jolanta Okuniewska z Olsztyna.

Laureatkš prestiżowej nagrody została Palestynka, Hanan Al Hroub. Wychowana w obozie dla uchodŸców w Betlejem zajmuje się dziećmi po traumatycznych przejœciach. Swoje idee opisała w ksišżce "We Play and Learn", a jej mottem jest "nie dla przemocy".

Oprócz tytułu Najlepszego Nauczyciela Roku, Hanan Al Hroub otrzymała równiez niebagatelnš nagrodę - milion dolarów. Werdykt jury przyznajšcego tytuł ogłosił w Dubaju, w specjalnym nagraniu wideo, papież Franciszek.

Œwiatowa Nagroda Nauczycielska (Global Teacher Prize) została ufundowana przez Varkey Foundation. Ustanowiono jš, by podkreœlić wagę tego zawodu i zainspirować nauczycieli z całego œwiata.


Jak mówi Sunny Varkey, założyciel fundacji, 8 tysięcy wniosków, które spłynęły z całego œwiata, dowodzš, jak ważny jest ten zawód i jak duży wpływ nauczyciele majš na życie swoich podopiecznych.

ródło: Wyborcza.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL