Nauczycielka z Palestyny laureatką Global Teacher Prize

aktualizacja: 13.03.2016, 23:47
Foto: globalteacherprize.org

Światowa Nagroda Nauczycielska - nagroda nazywana Nauczycielskim Noblem - trafiła do rąk Hanan Al Hroub, Palestynki.

Światowa Nagroda Nauczycielska - Global Teacher Prize - została w tym roku przyznana po raz drugi - pisze Wyborcza.pl.

Kandydatury 8 tysięcy nauczycieli spłynęły ze 148 państw. Finałową pięćdziesiątkę wybrano w grudniu ubiegłego roku. Była wśród nich Polka - Jolanta Okuniewska z Olsztyna.

Laureatką prestiżowej nagrody została Palestynka, Hanan Al Hroub. Wychowana w obozie dla uchodźców w Betlejem zajmuje się dziećmi po traumatycznych przejściach. Swoje idee opisała w książce "We Play and Learn", a jej mottem jest "nie dla przemocy".

Oprócz tytułu Najlepszego Nauczyciela Roku, Hanan Al Hroub otrzymała równiez niebagatelną nagrodę - milion dolarów. Werdykt jury przyznającego tytuł ogłosił w Dubaju, w specjalnym nagraniu wideo, papież Franciszek.

Światowa Nagroda Nauczycielska (Global Teacher Prize) została ufundowana przez Varkey Foundation. Ustanowiono ją, by podkreślić wagę tego zawodu i zainspirować nauczycieli z całego świata.


Jak mówi Sunny Varkey, założyciel fundacji, 8 tysięcy wniosków, które spłynęły z całego świata, dowodzą, jak ważny jest ten zawód i jak duży wpływ nauczyciele mają na życie swoich podopiecznych.

Komentarz dnia
Żródło: Wyborcza.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE