Kurdyjska grupa TAK przyznała się do zamachu w Ankarze

aktualizacja: 20.02.2016, 00:40
Pogrzeb ofiar środowego zamachu w Ankarze
Pogrzeb ofiar środowego zamachu w Ankarze
Foto: AFP

Do zamachu w Ankarze, przeprowadzonego w ostatnią środę, przyznała się kurdyjska grupa TAK. Miał to być wyraz sprzeciwu wobec polityki prezydenta Recepa Erdogana.

REDAKCJA POLECA
04.03.2016
Wybuch samochodu-pułapki na południu Turcji
03.03.2016
Turcja: Atak rebeliantów na posterunek policji w Stambule
kariera
Millenialsi - czego oczekują od pracodawcy?

W zamachu na konwój wojskowy zginęło 28 osób, ponad 60 zostało rannych.

Grupa TAK, do niedawna powiązana z Kurdyjską Partią Pracy, napisała na swojej stronie internetowej, że zamach, przeprowadzony w proteście przeciwko polityce Erdogana, przeprowadził 27-letni mężczyzna, syryjski Kurd.

Wiadomości te nie zostały jeszcze zweryfikowane.

Po zamachu Turcja rozpoczęła masowe naloty na pozycje kurdyjskie w Iraku i w Syrii i zapowiada, że będą one kontynuowane.

 

 

Komentarz dnia
Żródło: Polskie Radio

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE