Austria chce odebrania dotacji Czechom, Słowacji i Węgrom

aktualizacja: 27.02.2016, 20:42
Foto: AFP

Austria oskarża Czechy, Słowację i Węgry o brak solidarności z krajami UE wobec kryzysu migracyjnego, Chce, by krajom tym zablokowano dotacje unijne.

REDAKCJA POLECA
18.02.2016
Węgry: Nie unikniemy ogrodzenia na granicy
19.01.2016
Grupa Wyszehradzka przeciw kwotom uchodźców
02.12.2015
Słowacja zaskarżyła kwoty uchodźców
13.11.2015
Węgrzy przeciw podziałowi migrantów
29.10.2015
Węgry: Nie przyjmiemy imigrantów z powrotem
Kariera.pl
Kiedy mam prawo do pierwszego urlopu?
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

Z taką sugestią wystąpił austriacki minister obrony Hans-Peter Doskozil w wywiadzie dla portalu Spiegel Online.

Doskozil powiedział ostro, że niedopuszczalne jest, by kraje, które więcej dostają z unijnej kasy niż do niej wpłacają, w obliczu kryzysu wykazują się brakiem solidarności. Jego zdaniem powinny mieć one odebraną możliwość korzystania z unijnych dotacji.

Jak powiedział Doskozil, możliwe, że wśród obywateli tych krajów takie działania "budzą poklask", ale są niezgodne z zasadami unijnej solidarności.

Pytany o wprowadzenie przez swój kraj dziennych limitów przyjmowanych uchodźców Doskozil stwierdził, że krytykowanie Austrii jest niedopuszczalne, bo każdy kraj powinien ustalić, z jaką liczbą uchodźców jest się w stanie realnie zaopiekować.

Komentarz dnia
Żródło: Polskie Radio

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE