Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Surowce i Chemia

Tobiszowski o fuzji Orlenu i Lotosu po publikacji "Rzeczpospolitej": Jest coś na rzeczy

tv.rp.pl
- To jest bardzo poważna sprawa i chciałbym jš zostawić kolegom, którzy się tym zajmujš. Jak państwo wiecie, jest coœ na rzeczy - powiedział dziennikarzom cytowany przez ISB News wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Odniósł się w ten sposób do dzisiejszej publikacji "Rzeczpospolitej" na temat planowanej fuzji Orlenu i Lotosu.

W pištek napisaliœmy w "Rzeczpospolitej, że koncepcja fuzji PKN Orlen oraz gdańskiej grupy Lotos nie jest już tylko w sferze planów. W obu rafineriach już 4-5 miesięcy temu wyznaczono pełnomocników w randze dyrektorów do koordynowania i przeprowadzenia procesu.

Informacje o intensyfikacji działań nad projektem, o którym się mówi od lat, potwierdziło nam kilka Ÿródeł zwišzanych z sektorem energetycznym i zbliżonych do rzšdu. Pytany o to Tobiszowski przyznał, że "coœ jest na rzeczy". Z jego wypowiedzi wynika też, że także w samym ministerstwie sš osoby zajmujšce się tym tematem.

Jak napisała w swoim artykule Aneta Wieczerzak-Krusińska projekt wydaje się mieć zielone œwiatło zarówno u premiera Mateusza Morawieckiego, który jest zwolennikiem wzmacniania pozycji naszych koncernów na œwiecie, np. przez konsolidację, jak i u ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, który z kolei szuka chętnych do podziału ryzyka przy atomie – twierdzš osoby zbliżone do rzšdu.

Przeczytaj cały artykuł na ten temat: Nowe paliwo dla fuzji

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL