Projektanci, którzy zbojkotowali Melanię Trump, teraz muszą sobie pluć w brodę. Współpracy z pierwszą damą odmówił m.in. Tom Ford, a pochodząca z Kanady nowojorska projektantka Kaelen Haworth zapowiedziała wsparcie finansowe dla organizacji, które zwalczają nowego prezydenta. Błękitną sukienkę i bolerko w stylu Jacqueline Kennedy zaprojektował w końcu Ralph Lauren. Ten sam, który ubierał wcześniej Nancy Reagan i Michelle Obamę. I ten sam, który zaprojektował ubiór Hillary Clinton.

Wściekli klienci natychmiast zapowiedzieli bojkot marki Polo. Ale rynek ocenił wybór Ralpha Laurena inaczej. Akcje, jeszcze podczas trwania uroczystości zaprzysiężenia Donalda Trumpa, poszły w górę. Według „Harper's Bazaar" z 88,20 dol. skoczyły do 91,15 dol., odwracając negatywny trend z całego stycznia.

Na Melanii zarabia też jej rodzinne słoweńskie miasteczko Sevnica. To w jego okolicy nowa pierwsza dama przyszła w 1970 roku na świat jako Melanija Knavs. Teraz 5-tysięczna mieścina nie mieści już turystów. Specjalnie dla nich piekarnia Kruhek wypieka „szarlotki Melanii" ozdobione literką M. Są też „naleśniki Melanii" oraz prezydencki burger, który tym się różni od zwyczajnego, że ma papierową amerykańską flagę.