Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Spór o aborcję

Poseł PiS: Wykorzystali kobiety i wypluli politycznie

Zdaniem Tarczyńskiego opozycja oszukała m.in. uczestniczki tzw. czarnego protestu
Fotorzepa, Robert Gardziński
- Idš na dno i Platforma, i Nowoczesna - mówił w TVP Info poseł PiS Dominik Tarczyński komentujšc fakt, że przez nie głosujšcych posłów z PO i Nowoczesnej projekt liberalizujšcy prawo regulujšce kwestię aborcji w Polsce, przygotowany przez komitet "Ratujmy kobiety", został odrzucony przez Sejm w I czytaniu.

W głosowaniu nad projektem przygotowanym przez komitet "Ratujmy kobiety" nie wzięło udziału kilkudziesięciu posłów PO i Nowoczesnej, a trzech posłów PO głosowało za odrzuceniem tego projektu (zostali za to usunięci z partii, ponieważ w Platformie przy tym głosowaniu obowišzywała dyscyplina partyjna). Z Nowoczesnej nie zagłosowało 10 z 25 posłów klubu. Do tego, by skierować ustawe do dalszych prac w komisji zabrakło dziewięciu głosów (za dalszym procedowaniem ustawy głosowało kilkudziesięciu posłów PiS, w tym m.in. prezes tej partii, Jarosław Kaczyński).

Tarczyński w TVP Info wypomniał PO i Nowoczesnej, że te złamały zwyczaj, iż przy głosowaniu kwestii œwiatopoglšdowych nie obowišzuje dyscyplina partyjna.

Jednoczeœnie, jak zaznaczył, politycy opozycji okazali się "oszustami politycznymi", którzy "wykorzystali kobiety; wyprowadzili je na ulice, a teraz wypluli politycznie".

Poseł PiS ostrzegł też wyborców, by "uważali na oszustów politycznych", bo w mediach "już słyszeliœmy, że jest potrzebna nowa partia". – Nie chciałbym, żeby od PZPR przez KLD, Unię Wolnoœci i Platformę powstało coœ nowego, co znowu będzie kłamać – stwierdził.

Tłumaczšc dlaczego wielu parlamentarzystów PiS głosowało za ustawš liberalizujšcš aborcję, co jest niezgodne z programem tej partii, Tarczyński wyjaœnił, że PiS "obiecał, iż wszystkie projekty społeczne będš trafiać do komisji".

Ostatecznie Sejm skierował do pracy w komisji jedynie projekt przepisów zaostrzajšcych przepisy aborcyjne przygotowany przez Ordo Iuris.

ródło: tvp.info

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL